Nagrywarka MSI 48x16x48x nie odczytuje i nie nagrywa płyt

Nagrywarka zachowuje sie tak dziwnie od tego czasu jak comp zaprzestał odczytywania płyt butujących oraz przestało w tym czasie wyskakiwać okienko autorunu. Przebieg nagrywanie jest jak najbardziej poprawny do samego końca, po nagraniu sprawdzam zapisane dane na płytce i… i nic :smiley: 0- zapisanego miejsca 0-wolnego. Tak samo pokazuje jak mu włożyć płytke nagraną przez inne nagrywarki, nie widzi na nich żadnych danych. Czy to wada nagrywarki czy może systemu czy programu do wypalania czy może coś innego. Prosze o jakąś pomoc. Pozdrawiam

Miałem podobny problem ale z nagrywarką Teac 48x. Normalnie nagrywała niby bez błędów, ale gdy włożyłem aby odczytała to nie dawała rady, także inne płytki odczytywała z pewnymi błędami. Miałem na gwarancji to oddałem do serwisu i naprawili. Więc jak masz nagwarancji do oddaj do serwisu.

Powinieneś zanieść ją do serwisu. Wydaje mi się że się poprostu zepsułą. Nic nie jest wieczne. :? :? :?

Takie jaja czesto powoduje wirusik Win95.cih. Jednak on nie uniemozliwial odczytania danych. Powodowal tylko nagrywanie na CD “niczego”.

Sprobuj postawic winde od nowa, moze pomoze, a jak nie to posprawdzaj dokladnie tasmy do kontrolera.

A jak nie to serwis.

Ja wczoraj miałem podobny problem z nagrywarką. Chciałem nagrać obraz płyty w CloneCD. Zaczynam nagrywać, nagrywarka niby chodzi, po paru minutach skończyła. Wkładam płyte do CD i okazuje się że jest pusta :? No to nagrywam jeszcze raz, i to samo. Okazało się że w opcjach CloneCd była zaznaczona “symulacja” :o Wyłączyłem ją i normalnie nagrałem płytę.