Nagrywarka na wejście ATA i płyta główna na wejście SATA

(Krystek0908) #1

Witam. Mam pewien dylemat. Otóż mam nagrywarkę na PATA i wiem, że gdy kupię nową płytę główną mogą być problemy z podpięciem nagrywarki. Nowoczesne płyty główne mają tylko wejście SATA. Czy jest jakaś możliwość podłączenia nagrywarki ATA pod wejście SATA? Większość przejściówek ATA-->SATA nie działa i komputer nie odczytuje urządzeń, już raz się o tym przekonałem. Więc pytanie czy są jakieś kable lub możliwość podłączenia owej nagrywarki pod wejście SATA? Czy jedynym rozwiązanie będzie kupno nowej? Jeśli ktoś wie, to niech pisze.

(system) #2

To nie jest prawda absolutna. Nadal są spotykane płyty z gniazdem ATA + kilka SATA.

(Sokar11) #3

Zgadza się tylko taka płyta posiadająca złącza ATA jest z wyższej półki i przez to wiele droższa niż płyta z niższej. TAk więc zależy co kolega chce kupić bo może okazać się że cena nowej nagrywarki )ok 80zł) to będzie nic w porównaniu do ceny płyty ze złączem ATA.

(Kunsztro) #4

Nagrywarkę ATA podobnie jak dysk ATA podłączysz przez konwerter ATA/SATA-->USB do kupienia na ALLEGRO za kilka złotych

więc się nie martw. :smiley:

(Cedar) #5

Podłączyć podłączy, ale funkcjonalność i bezawaryjność tego typu sprzętu pozostawia bardzo wiele do życzenia - np. prawie napewno nie uruchomi komputera z płyty w tak podłączonym napędzie.

Jedynym pewnym i sensownym rozwiązaniem jest zakup napędu SATA a nie jakiegoś konwertera/przejściówki/kontrolera.

(sla17) #6

Podaj pod jaki procek ma być płyta i znajdę - MSI ma w swojej ofercie w przystępnej cenie płyty z IDE (np. pod AM3 jest 870-C45)

(Starlet333) #7

A ja pod AM3 poleciłbym coś za 250-300zł mianowicie ASUS M4A785T-M, niby jest w formacie MicroATX, ale ma rozmiary normalnej płyty. Ma jedno wejście na taśmę ATA i 6 wejść SATA.

(Krystek0908) #8

Dzięki za odpowiedzi, koledzy. Myślę, że jakiegoś dobrego asrock'a. Tak do 400zł.

(sla17) #9

1110111 , nie, bo ma 24,4x24,4? ATX z tego co pamiętam jest dłuższa, ma ponad 30cm.