Nagrywarka na wejście ATA i płyta główna na wejście SATA

Witam. Mam pewien dylemat. Otóż mam nagrywarkę na PATA i wiem, że gdy kupię nową płytę główną mogą być problemy z podpięciem nagrywarki. Nowoczesne płyty główne mają tylko wejście SATA. Czy jest jakaś możliwość podłączenia nagrywarki ATA pod wejście SATA? Większość przejściówek ATA–>SATA nie działa i komputer nie odczytuje urządzeń, już raz się o tym przekonałem. Więc pytanie czy są jakieś kable lub możliwość podłączenia owej nagrywarki pod wejście SATA? Czy jedynym rozwiązanie będzie kupno nowej? Jeśli ktoś wie, to niech pisze.

To nie jest prawda absolutna. Nadal są spotykane płyty z gniazdem ATA + kilka SATA.

Zgadza się tylko taka płyta posiadająca złącza ATA jest z wyższej półki i przez to wiele droższa niż płyta z niższej. TAk więc zależy co kolega chce kupić bo może okazać się że cena nowej nagrywarki )ok 80zł) to będzie nic w porównaniu do ceny płyty ze złączem ATA.

Nagrywarkę ATA podobnie jak dysk ATA podłączysz przez konwerter ATA/SATA–>USB do kupienia na ALLEGRO za kilka złotych

więc się nie martw. :smiley:

Podłączyć podłączy, ale funkcjonalność i bezawaryjność tego typu sprzętu pozostawia bardzo wiele do życzenia - np. prawie napewno nie uruchomi komputera z płyty w tak podłączonym napędzie.

Jedynym pewnym i sensownym rozwiązaniem jest zakup napędu SATA a nie jakiegoś konwertera/przejściówki/kontrolera.

Podaj pod jaki procek ma być płyta i znajdę - MSI ma w swojej ofercie w przystępnej cenie płyty z IDE (np. pod AM3 jest 870-C45)

A ja pod AM3 poleciłbym coś za 250-300zł mianowicie ASUS M4A785T-M, niby jest w formacie MicroATX, ale ma rozmiary normalnej płyty. Ma jedno wejście na taśmę ATA i 6 wejść SATA.

Dzięki za odpowiedzi, koledzy. Myślę, że jakiegoś dobrego asrock’a. Tak do 400zł.

1110111 , nie, bo ma 24,4x24,4? ATX z tego co pamiętam jest dłuższa, ma ponad 30cm.