Nagrywarka nadal nie nagrywa

Witam! Kolejnym moim problemem jest problem z nagrywarką. Otóż parę miesięcy temu zakupiłem nową nagrywarkę CD/DVD no i też pisałem na forum o moim problemie. Problem był następujący: stara nagrywarka nie chciała nagrywać no i nowa też. Robiłem wszystko co pisaliście: przepinałem zworki, instalowałem firmware, instalowałem różne programy nagrywające (Nero , ashampoo itd), czyściłem nagrywarkę płytą czyszczącą, próbowałem nagrywać na innych płytach (Sony itd) Jednak problem nie znikł. Mój nauczyciel od informatyki powiedział że to może wina przegrzewania się zasilacza. Nie jestem pewien co do tego no ale to już wy się wypowiedzcie. Z góry dziękuje i pozdrawiam

zasilacz ? -raczej prędzej komp by się wyłączał

-reinstalowałeś system ?

na innym komputerze, czy działają , sprawdzałeś

Przegrzewania może nie koniecznie. Prędzej może być to problem mocy. Podaj proszę konfigurację komputera i jakiego zasilacza używasz. Możesz dodatkowo podać napięcia podawane przez program Everest lub Bios.

ale i możliwe jest,że niewyróbka zasilacza skutkuje takim efektem…

Sprawdź taśmę ATA, czy nie jest przerwana

Najlepiej od razu wymień taśmę na nową (koszt ok. 5 zł.).

Czym to się objawia ? Jakieś komunikaty błędu ?

Jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)

To tak: Wszystko się zaczęło wtedy gdy mój napęd DVD przestał czytać płyty. Kolega pożyczył mi taki sam napęd LG i chodził. Po jakimś czasie chciałem nagrać płytkę lecz nie dało się. Poszło może z 3% i lipton. Płyta startowała i stawała a następnie pokazywał się komunikat " Nie można wykonać polecenia zakończ ścieżkę" (mniej więcej coś takiego pisało). Gadałem z kumplem i mówił mi że miał taki sam problem i jak kupił nową nagrywarkę to było to samo. Woził ją po gwarancjach to mu dali inną ale ta też nie chciała mu działać. Mówił że poczyścił coś tam w środku w komputerze, jakieś styki czy coś i nagrywarka zaczęła działać. Ja więc zrobiłem tak: pojechałem to Media Markt i kupiłem sobie nową nagrywarkę też LITEON jednak po załączeniy jej do kompa razem z napędem DVD komputer w ogóle nie znajdował ani jednego odtwarzacza. Więc podmieniłem napęd DVD na starą nagrywarkę, co prawda komputer już znajdował napędy jednak nowa nagrywarka w ogóle nie chciała nawet płyty odczytać, więc na pisałem tutaj na forum i następnie wykonałem to co kazał seba86mu ( po przepinałem zworki) Wszystko zaczęło działać, nowa nagrywarka nagrała 2 płytki a stara czytała płyty ale ich nie nagrywała. Jednak po jakimś czasie trzeba było znowu nagrać płytę a tu taki sam problem: dochodziło 3% i stawało.

Zasilacz mam: Codegen “S” 300W

Złom, jakich wiele.

To może wydawać się dziwne, ale to właśnie zasilacz może być winowajcą problemów.

Jeżeli masz taką możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz jakiejś konkretnej firmy i sprawdź, czy problemy nadal występują.

Tylko nie pożyczaj od kolegi, u którego były te same problemy z nagrywarką.

Zajrzyj tutaj -> Najgorsze i najlepsze marki zasilaczy oraz tutaj -> Czarna lista zasilaczy.

Podaj konfigurację sprzętową komputera (płyta główna, procesora, karta graficzna).

P.S. Czy zdarzają się czasami niespodziewane restarty komputera, zawieszanie systemu, itp ?

przyjrzyj się czy przy zworce nic nie jest przypalone. zobacz może inny “kabelek” przy podłączaniu (po prostu pod innego podczep )

Miałem identyczny problem. Stara nagrywarka Asusa działała i było ok. Kupiłem nowa z DL po podłączeniu nie czytała płyt ani nie nagrywała. Poszedłem do serwisu - u nich działa ale wymienili na nową. Podłączam i dalej to samo. U mnie nie chce chodzić! Zaniosłem całego kompa do serwisu, zapłaciłem 30ziko ale mi zrobili tak, że teraz działa:) Winą były ustawienia w BIOS-ie. Tyle mi powiedzieli. Jakie ustawienia tego nie wiem :stuck_out_tongue: Więc jeżeli nie szkoda Ci paru groszy do leć do serwisu w innym wypadku pytaj po forach :wink: