Nagrywarka nagrywa ale po ponownym włożeniu płyty cd jest pusta

Nagrywarka nagrywa płyty cd a one okazuje się że są puste. Zarówno dane jak i audio. Nagrywalem ashampoo bs, burnaware a nawet Windows media Player i to nagle następnego dnia przestała nagrywać a poprzedniego działało.

Do tej pory nie było problemu. Dvd czyta i nagrywa bez problemu. Laptop Lenovo z710 . Nawet wgralem system win10 na czysto. I dalej jest tak samo.

Być może napęd dokonał żywota. Na szczęście nie są one drogie, więc wymiana nie zaboli specjalnie.

Albo kupić zewnętrzną na usb. Co lepsze. Tylko ciekawe że DVD czyta i nagrywa.

Mam burnaware free portable i nigdy nie było problemu z nagrywaniem choćby bootowalnych płyt.
A ashamppo i nawet WMP, nero jakieś - mają wyższe uprawnienia i bywa, że jakieś zabezpieczenie przeszkadza w nagrywaniu.
Napęd mam ponad 11 letni.
Sprawdź http://portable.info.pl/burnaware-free-portable/
Na DP nie ma portable.

Gorzej jak wersja Portable też nie nagra.

Byłoby gorzej.
W ustawieniach programu jest opcja weryfikacji nagrania płyty. Przecież nie zweryfikowałby nagranej płyty.

A może nie widzisz zawartości nagranej płyty z danymi itp? Mogło się porządnie nagrać.
Jest program isobuster, który potrafi zobaczyć wszystko na płycie. Po zainstalowaniu pojawi się przycisk - wersja podstawowa i wystarczy darmowa. Dokładnie wyświetli na płytach (po włożeniu do napędu) - co tam faktycznie jest.
Taka uroda windowsowa - potrafi coś się stegować z odczytem z napędu.
Miałem kiedyś tak, że wiele płyt windows nie czytał. A isobuster zobaczył nawet nagrane dane z filmem dvd.

Dałem opcję żeby nie wysuwał płyty po nagraniu i widział pliki audio ale po wyjęciu i włożeniu z powrotem do napędu znowu jest pusta. A jeśli nie wyjme plyty i chce odtowrzyc to sie zawiesza moj komputer i plyta.

Taka mam nagrywarke PLDS_DVD-RW_DU8A5SH

Czy używasz jakiegoś programu typu daemon tools/alcohol 120 gdzieś obok? Bo obstawiam konflikt napęd i spdt.sys…

Nie bo system zainstalowany na czysto.

Jakich nośników używasz? Raz miałem identyczną sytuację gdy okazało się, że kupiłem jakieś wadliwe - całe opakowanie 10 sztuk. Prawdopodobnie były wcześniej wystawione na działanie wysokiej temperatury lub promieniowania. Jeżeli to nie będzie problemem to być może żywot nagrywarki się właśnie zakończył. Możesz jeszcze spróbować wgrać jej nowszy firmware o ile w ogóle istnieje.

anyburn

Nigdy nie miałem problemów przy nagrywaniu :slight_smile: Raczej napęd siadł jak tym nie nagrasz i warto sprawdzić płyte tez na innym pc i polecam nagrywanie najwolniejszą predkością.

mam burnaware i ashampoo burning studio, a najwolniejsza prędkość tej nagrywarki to 10x. Probowałem dane jak i audio.
To by też DVD nie nagrywało, chyba że też niedługo i to wysiądzie. Spróbuje tez tym anyburnem. Mam isobuster i dałem zbadaj isobusterem bez wyjmowania z napedu dvd i kopiuj audio jako .wav i pokazało błąd taki

Sektor 0 nie mógł być odczytany. Błąd 04/3E/0

A ANYBURN pokazał że błąd odczytu danych na dysku przesunięcie sektora (0-15). A wcześcniej że nie można zweryfikować błąd urządzenia we/wy.

Nie wiem jakie “społeczeństwo” ( i jakie są tego dowody ) i dlaczego

myślę że to poprostu zemsta LORDA

Nie wiem jak działają “współczesne” aplikacje do nagrywania na “współczesnych” systemach ale z mojego doświadczenia wynika że dobry program do nagrywania przy jakimkolwiek błędzie melduje to użytkownikowi.
Faktycznie zdarzają się nawet całe partie kompletnie zepsutych nośników i przyczyna zepsucia pewnie faktycznie może nie być po stronie wytwórcy ( kupiłem cake-a 10 verbatima - do wyrzucenia ) chociaż nie wiem też o czym pisze LORDEK “wystawione na działanie wysokiej temperatury lub promieniowania” tj. o jakie promieniowanie chodzi.

Używam Nero Burning ROM wspecyficznej odmianie tj, wersji 6 ( głównie dlatego że po przetestowaniu wielu wersji okazało się że najlepiej współpracuje z moimi nagrywarkami - zwłaszcza w obszarze UDF ) bo w zależności od wersji ten program niesie ze sobą rónież różne wwersje driverów. Ale używam też w wersjach 7 ( wszystkie te programy dostarczane darmowo wraz z nagrywarkami ) i jeśli tylko zdarzają mi się wadliwe nośniki ( nie tylko ten wspomniany cake verbatima ale ludzie dają mi własne pojedyncze egzemplarze producentów nie pomnę ) to Nero zawsze komunikuje mi o błędzie nagrywania.
Nigdy nie zdażyło mi się nagrać jakiejkolwiek płyty CD, DVD, DVD DL ( te dwie ostatnie + czy - ) z komunikataem o pomyślnym nagraniu ( jak nagram zawsze sprawdzam zgodność bit do bitu nagrania ze źródłem zanim usunę źródło ) żeby się później okazało że nagrana płytka z potwierdzeniem NERO o poprawności nagrania była źle nagrana, N.I.G.D.Y!!

Zrezygnuj z badziewnych programów nagrywających a zniknie u Ciebie problem zaskoczenia faktem że cś nangrane nagrane nie jest. Używająć porządne programy unikniesz tego zaskoczenia które i mnie zaskoczyło bo się nie spodziewałem że współczesne oprogramowanie/systemy są aż tak nieodpowiedzialne.

Ale jak wynikało by to z przebiegu dyskusji najwidiczniej są, i coraz ich więcej, głupawe programy i to może nie być problem multisesyności ( mój wcześniejszy post ukryty przed oglądem społeczności - ponoć na jej rządanie ) a faktycznie problem nagrywarki.

Ale uwaga jest nadzieja. Ngrywarki są bardzo wrażliwe na poprawność zasilania. Miałem kilka przypadków że po mechaniczno-chemicznym potraktowaniu połaczenia lub po wymianie zasilacza który szczezł teoretycznie zepsute nagrywarki dostały nowe życie i zaczęły śmigać bez problemu i dotyczy to ngrywarek ATA i SATA.

Jeśli dołożyłeś do komputera jakiś nowy hardware ( o czym zapomniałeś napisać ) to zasilacz może być już niwystarczający a jeśli nie sprawdź, oczyść a nawet wymień po łączenia.

Oczywiście może się okzać że masz laptopa i całe moje pisanie psu w odwłok i powinienem zacząć od nowa ale na to nie licz.

Powszechna obecnie lordkowska powierzchowność, uległość i poddaństwo mnie nie pociągają.

Także panu już podziękujemy. Żeby była jasność - rozchodziło się w poście o to, że zamiast odezwać się w temacie to jego lwia część jest o tym, że ktoś miał czelność Ci coś powiedzieć w innym wątku. Czy ten wątek służy do wylewania żali czy raczej ma na celu komuś pomóc? Twoja pomoc w sumie zeszła do “zmień temat”, “doucz się” no i przyczepieniu się do mnie, bo śmiałem Ci gdzieś odpowiedzieć, a Ty się z tym nie zgodziłeś co musiałeś w swój sposób skwitować.

Co do promieniowania to o promieniowaniu elektro-magnetycznym czy UV słyszał? Niestety ma to też wpływ na wszelkiego rodzaju nośniki tego typu i takowe trzeba jednak przechowywać w bezpiecznym miejscu.

1 polubienie

Ja tak miałem miesiąc temu, całe 25sztuk wadliwe…

Niektóre nagrywarki DVD/CD korzystają z dwóch (osobnych) laserów - jeden do DVD a drugi do CD, więc może tu leży przyczyna problemów.

1 polubienie