Nagrywarka nec dvd rw nd-3551A

Witam kupiłem sobie tą nagrywarkę nec dvd rw nd-3551A i gdy włoże do niej płytkę np: Tdk DVD+R to pokazuje mi tak jakby była pusta :confused: a jest w niej zawartość tak samo mam z płytą Sony DVD-R też jak włoże do dvd to mi pokazuje ,że jest pusta w środku :confused: Gdy wkładam jakąś gre orginalną to wszystko ok

Ale jak wejdziesz w zawartość płyty to pokazują się te dane?

Czy chodzi tylko o tą ikonke w mój komputer że się nie zmienia po włożeniu płyty?

Więc tak jak włoże płytę to zmienia się obrzek w mój komputer na dvd-r ,ale gdy wejde do zawartości płytki to jest pusta ! :frowning: chodz na 100 % są w niej pliki bo u moich 2 kolegów wszystko działa :evil:

Ale gre też na dvd?? czy na cd

wziąłem jakaś gre żeby sprawdzić czy nie jest przypadkiem zepsuty ,ale wszystko było dobrze a jak włożyłem nagraną płytę z różnymi programami i zdjęciami to jak pisałem wczoeśniej myśli ,że płyta jest czysta :confused: a nie jest u innych wszystko jest dobrze a umnie nie :confused: a grę włożyłem DVD

Może Twój napęd nie obsługuje takich nośników.

Czyszczenie lasera napędu.

Aktualizacja firmware napędu.

Lub dane nagrać na nośnik który napęd czyta.

Są to nośniki dvd-R i DvD+R a moja nagrywarka jest tu http://www.cdrinfo.pl/software/stronasp … 5355210144 z tego co widze to powinna obsługiwać wszystkie rodzaje nośników ,ale może mi kotś powie jakich ona nie obsługuje ? jest to nowa nagrywarka dziś ją kupiłem więc chyba laser jest czyst a jak nie to mam płyte czyszczącą Cd i czy można nią czyścić dvd-rom ?

Nośnik może być uszkodzony lub źle nagrany i problem,lub napęd ma problem z tym konkretnym nośnikiem - zdarza się.

Weź ten nośnik na inną nagrywarę i jak da radę przegraj na dobry nośnik i na prędkości x 4 i zobacz teraz.

Czyszczenie lasera raczej odpada.

Jak jest nowa daj na gwarancje

Teraz wziąłem kolejną płytę Dvd +Recordable :frowning: i też jest napisane ,że niby dysk jest pusty :/A nie jest Czy myślicie ,że powinieniem oddać ją na gwarancję ??

Jeśli porady JNJN nie pomogły i system dalej nie widzi danych nagranych na tą płytę to jak najbardziej polecam oddanie jej.

Jeśli masz gwarancję to nic nie stracisz. Samemu majstrując wreszcie coś uszkodzisz a w serwisie nie będą mogli oddać Ci takiej, która nie czyta płyt.

Nie wiem co o tym myśleć :confused: Zabrałem nagrywarkę do kolegi i u niego tą płyte np czyta a u mnie nie :? czy takei coś się już komuś zdarzyło ?? Może to wina mojego komputera ?? mam Athlona 900 mhz karte graficzną Geforce fx 5200

nike19 a czy masz możliwość podpiąć do swojego komputera czyjąś nagrywarkę i sprawdzić czy wszystko będzie działać?

Jeśli tak to właśnie tak zrób.

A jaką masz płyte główna ??

No niestety teraz nie mam możliwości a płytę główną mam taką : płyta główna Shuttle ak32a to może być jej wina ??

Podepnij tą nową nagrywarę tak:

II kanał IDE,zworka na nagrywarce na Master,najlepiej sama na taśmie,wpięta na ostatniej wtyczce taśmy.

Załóż nową taśmę sygnałową.

Bios przy starcie i system musi widzieć napęd prawidłowo.

Wgraj stery do płyty głównej.

Jak dalej problem:

Dodatkowo wgrać ASPI 4.71.2

I teraz sprawdź.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Zrobiłem wszystko co powiedziałeś i nie pomogło :confused: chyba nic z tego nie będzie :frowning: tylko teraz nie wiem co zrobić :confused:

Złączono Posta : 14.05.2006 (Nie) 22:55

obojętnie jaki bym włożł format to pisze ,że dysk jest pusty itd tylko jak włożę jakiś orginalny film ,albo grę to widzi

Jaki masz system.

Czy ten napęd podpinałeś do kolegi do kompa i u niego wszystkie płyty czyta poprawnie.

proponuje pożyczyć jakiś dobry (firmowy) zasilacz i wymienić , możliwe że twój jest troche za słaby (no właśnie jaki masz zasilacz??)płyty tłoczone (orginalne) , laser nie potrzebuje dużej mocy do odczytania zawartosci płyty, płyty wypalane- potrzebna znacznie wieksza moc lasera do odczytania , i tu własnie może zasilacz nie wyrabiać , ale to tylko domniemanie moje bo co innego można jeszcze doradzić , nagrywarka na innym kompie działa , serwis chyba nie ma sensu, w serwisie też pewnie będzie działała i stwierdzą że jest sprawna.

Więc tak System mam Windows Xp Sp2 zaniosłem nagrywarke do kolegi on odpiął swoją i zamist niej podłączył moją i wszystko grało i obojętnie jaką włożył by płytkę to każda chodziła. Zbych1 wydaje mi się ,że masz rację bo płyty orginalne czyta bez najmniejszego problemu a z wypalanych to żadnej mi nie czyta :confused: jak mi powiesz jak sprawdzić jaki ma się zasilacz to sprawdze pozdro

Złączono Posta : 15.05.2006 (Pon) 13:06

I chciałem dodać ,że płyty cd czyta też wszystkie obojętnie czy orginał czy wypalane