Nagrywarka nec dvd rw nd-3551A

(Nike1987) #1

Witam kupiłem sobie tą nagrywarkę nec dvd rw nd-3551A i gdy włoże do niej płytkę np: Tdk DVD+R to pokazuje mi tak jakby była pusta :confused: a jest w niej zawartość tak samo mam z płytą Sony DVD-R też jak włoże do dvd to mi pokazuje ,że jest pusta w środku :confused: Gdy wkładam jakąś gre orginalną to wszystko ok

(aju) #2

Ale jak wejdziesz w zawartość płyty to pokazują się te dane?

Czy chodzi tylko o tą ikonke w mój komputer że się nie zmienia po włożeniu płyty?

(Nike1987) #3

Więc tak jak włoże płytę to zmienia się obrzek w mój komputer na dvd-r ,ale gdy wejde do zawartości płytki to jest pusta ! :frowning: chodz na 100 % są w niej pliki bo u moich 2 kolegów wszystko działa :evil:

(Grzesiek1) #4

Ale gre też na dvd?? czy na cd

(Nike1987) #5

wziąłem jakaś gre żeby sprawdzić czy nie jest przypadkiem zepsuty ,ale wszystko było dobrze a jak włożyłem nagraną płytę z różnymi programami i zdjęciami to jak pisałem wczoeśniej myśli ,że płyta jest czysta :confused: a nie jest u innych wszystko jest dobrze a umnie nie :confused: a grę włożyłem DVD

(JNJN) #6

Może Twój napęd nie obsługuje takich nośników.

Czyszczenie lasera napędu.

Aktualizacja firmware napędu.

Lub dane nagrać na nośnik który napęd czyta.

(Nike1987) #7

Są to nośniki dvd-R i DvD+R a moja nagrywarka jest tu http://www.cdrinfo.pl/software/stronasp ... 5355210144 z tego co widze to powinna obsługiwać wszystkie rodzaje nośników ,ale może mi kotś powie jakich ona nie obsługuje ? jest to nowa nagrywarka dziś ją kupiłem więc chyba laser jest czyst a jak nie to mam płyte czyszczącą Cd i czy można nią czyścić dvd-rom ?

(JNJN) #8

Nośnik może być uszkodzony lub źle nagrany i problem,lub napęd ma problem z tym konkretnym nośnikiem - zdarza się.

Weź ten nośnik na inną nagrywarę i jak da radę przegraj na dobry nośnik i na prędkości x 4 i zobacz teraz.

Czyszczenie lasera raczej odpada.

(Grzesiek1) #9

Jak jest nowa daj na gwarancje

(Nike1987) #10

Teraz wziąłem kolejną płytę Dvd +Recordable :frowning: i też jest napisane ,że niby dysk jest pusty :/A nie jest Czy myślicie ,że powinieniem oddać ją na gwarancję ??

(aju) #11

Jeśli porady JNJN nie pomogły i system dalej nie widzi danych nagranych na tą płytę to jak najbardziej polecam oddanie jej.

Jeśli masz gwarancję to nic nie stracisz. Samemu majstrując wreszcie coś uszkodzisz a w serwisie nie będą mogli oddać Ci takiej, która nie czyta płyt.

(Nike1987) #12

Nie wiem co o tym myśleć :confused: Zabrałem nagrywarkę do kolegi i u niego tą płyte np czyta a u mnie nie :? czy takei coś się już komuś zdarzyło ?? Może to wina mojego komputera ?? mam Athlona 900 mhz karte graficzną Geforce fx 5200

(aju) #13

nike19 a czy masz możliwość podpiąć do swojego komputera czyjąś nagrywarkę i sprawdzić czy wszystko będzie działać?

Jeśli tak to właśnie tak zrób.

(Grzesiek1) #14

A jaką masz płyte główna ??

(Nike1987) #15

No niestety teraz nie mam możliwości a płytę główną mam taką : płyta główna Shuttle ak32a to może być jej wina ??

(JNJN) #16

Podepnij tą nową nagrywarę tak:

II kanał IDE,zworka na nagrywarce na Master,najlepiej sama na taśmie,wpięta na ostatniej wtyczce taśmy.

Załóż nową taśmę sygnałową.

Bios przy starcie i system musi widzieć napęd prawidłowo.

Wgraj stery do płyty głównej.

Jak dalej problem:

Dodatkowo wgrać ASPI 4.71.2

I teraz sprawdź.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

(Nike1987) #17

Zrobiłem wszystko co powiedziałeś i nie pomogło :confused: chyba nic z tego nie będzie :frowning: tylko teraz nie wiem co zrobić :confused:

Złączono Posta : 14.05.2006 (Nie) 22:55

obojętnie jaki bym włożł format to pisze ,że dysk jest pusty itd tylko jak włożę jakiś orginalny film ,albo grę to widzi

(JNJN) #18

Jaki masz system.

Czy ten napęd podpinałeś do kolegi do kompa i u niego wszystkie płyty czyta poprawnie.

(Zbych ) #19

proponuje pożyczyć jakiś dobry (firmowy) zasilacz i wymienić , możliwe że twój jest troche za słaby (no właśnie jaki masz zasilacz??)płyty tłoczone (orginalne) , laser nie potrzebuje dużej mocy do odczytania zawartosci płyty, płyty wypalane- potrzebna znacznie wieksza moc lasera do odczytania , i tu własnie może zasilacz nie wyrabiać , ale to tylko domniemanie moje bo co innego można jeszcze doradzić , nagrywarka na innym kompie działa , serwis chyba nie ma sensu, w serwisie też pewnie będzie działała i stwierdzą że jest sprawna.

(Nike1987) #20

Więc tak System mam Windows Xp Sp2 zaniosłem nagrywarke do kolegi on odpiął swoją i zamist niej podłączył moją i wszystko grało i obojętnie jaką włożył by płytkę to każda chodziła. Zbych1 wydaje mi się ,że masz rację bo płyty orginalne czyta bez najmniejszego problemu a z wypalanych to żadnej mi nie czyta :confused: jak mi powiesz jak sprawdzić jaki ma się zasilacz to sprawdze pozdro

Złączono Posta : 15.05.2006 (Pon) 13:06

I chciałem dodać ,że płyty cd czyta też wszystkie obojętnie czy orginał czy wypalane