Nagrywarka nie czyta orginalnych płyt

Witam, mam problem z nagrywarką płyt DVD.

Dokładnie jest to model: LG GSA H-55L, problem tkwi tak jak w temacie, nagrywarka nie odczytuje orginalnie tłoczonych płyt np. do nauki języków obcych oraz innych programów z płyt.

Problem, zauważyłem tydzień temu przy próbie wgrania świeżej wersji Windowsa XP Home, napęd ten w ogóle nie widział płyty w napędzie a płyta orginał, dopiero wgrałem system przy użyciu innego starszego modelu LG DVD.

Czytałem, opinie na innych forach na temat tego napędu LG GSA H-55L, jednak nie znalazłem dostatecznej informacji o tym że, napęd ten nie czyta orginałów. Może ktoś miał podobny problem i wie co zrobić, albo wymienić napęd na nowy.

Ten napęd wymieniono mi w czerwcu 2008 wcześniej miałem LG GSA H-50L, nagrywała płyty aż 50 min :shock: i więcej i tyle samo z kopiowaniem na dysk, straszna porażka.

Bardzo zawiodłem się na marce LG kiedyś produkowała, bardziej solidniejsze napędy, dodam że ten starszy LG DVD do odtwarzania dvd mam 6 lat i nic się z nim jeszcze nie działo.

Według mnie ta nagrywarka została wypuszczona z wadliwym frimware jak czytałem i wiele osób ma z nią kłopot, ja zrobiłbym tak, kup przejściówkę Ata-sata, zainstaluj windows 7 i sprawdź czy dobrze działa, wymień baterie od biosu, i podłącz nią do innego molexa, jak to nie pomoże to pisz dalej