Nagrywarka nie działa w Acerze

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, co sprawia że nagrywarka nie odczytuje i oczywiście nie nagrywa płyt? Dodatkowo po włączeniu Windowsa, tacka nie chce się wysunąć.

Napęd próbuje odczytać płyty (szumi). Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w ikonę napędu, okno zawiesza się. Przed załadowaniem Windowsa, tackę można otwierać.

Próbowałem z różnymi rodzajami płyt (DVD, CD, muzyka, filmy, gry, oryginały, kopie).

Laptop:

Acer 5610Z Aspire 5613ZWLMi

Nagrywarka:

Slimtype DVD A DS8A1P ATA Device

System:

Windows Vista Home Premium

Sterowniki przeinstalowywałem.

Sprawdzając fora, natknąłem się na to, że to wina firmware’u w Biosie, czy coś…

Na Biosie to mało się znam.

Niestety nie jestem w posiadaniu tego laptopa, więc prosiłbym najpierw o jakieś pomysły, a potem je sprawdzę.

Wiem jakie opinie są o tej nagrywarce, wymiana jej obecnie nie wchodzi w grę.

Hej,

Na początek sprawdziłbym, czy problem istnieje też w innych systemach. Najlepiej uruchomić komputer za pomocą systemu typu Live CD - jakiś Linux w takiej wersji lub Mini Windows XP z płyty Hiren’s Boot CD - i sprawdzić, czy problem w tak uruchomionym systemie istnieje. Być może potrzeba będzie zaktualizować oprogramowanie nagrywarki - jeśli tak, to bardzo pomocne będą informacje z artykułu Aktualizacja firmware.

W laptopie posiadam bardzo podobny model - tyle że na SATA (model Slimtype DVD A DS8A2S) - i od 1,5 roku nie sprawia żadnych problemów… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus