Nagrywarka nie dziala

(Pixxel Man) #1

Mam nagrywarke DVD Lite-On DVDRW SOHW-16535. Kazda proba wypalenia danych konczy sie niepowodzeniem.

W programie DeepBurner wyswietla sie komunikat

Nagrywanie zakonczone niepowodzeniem

Gdy proboje nagrac cos w CDBurner XP Pro 3 jest taki komunikat:

Writing Error: (3) Error occured writing data to disc.The drive cannot write becouse of an incompatible format (1032). Error Sense Data: SENSE KEY: 2 ASC: 30 ASCQ:5

Mam nadzieje ze nagrywarka nie jest wadliwa. Bylbym wdzieczny za pomoc.

(posiwiały) #2

Podobny problem miał mój brat. Markowe TDK i SONY nie chciały się wypalać. Po dokładniejszych oględzinach znaleźliśmy po WEWNĘTRZNEJ stronie opakowania informację o tym, że jest to nowa generacja płyt, niekompatybilna z niektórymi typami nagrywarek. Zewnętrznie opakowania niczym się nie różniły od dotychczas sprzedawanych.

(Pixxel Man) #3

Ty też :slight_smile: Posta pisałem w angielskim linuxie, więc nie miałem jak wstawić polskich znaków.

posiwiały płytki na które nagrywam dane to Verbatim. Wcześniej nie miałem żadnych problemów, dopiero coś ostatnio nagrywarka się buntuje. Ale płyty odczytuje dobrze (używam jednego napędu).

(Members92) #4

A nagrywarka nowa ?? spróboj nagrac coś na płyty różnych producentów i zobacz czy bedzie sie dało.A jak nowa to pędz do serwisu i im zawracaj głowe bo od tego oni w końcu sa

(Pixxel Man) #5

Od tego oni są, od tego są oni, od tego są... :slight_smile:

Nagrywarka nie jest nowa, ma już z półtora roku. A nie mam za bardzo jak ponagrywać płyty różnych producentów, bo mam tylko verbatimy. Ale to i tak mało prawdopodobne żeby w pewnym momencie nie dało się nagrać nić na Verbatima.

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 22:49

Ale jak będę miał to sprawdzę i dam znać.

(posiwiały) #6

Może przetestuj zrzucanie na CD-R.

(McDracullo) #7

:mrgreen:

Możesz jeszcze uaktualnić BIOS nagrywarki. Może pomoże.

(Pixxel Man) #8

Hmmm, te same dane które próbowałem nagrać na Verbatimie a mi sie nie udało, nagrałem spokojnie na Azulu. Ale czemu nagle nie mogę nagrywać na Verbatimki?

Nie chce nagrywać na Azula bo to takie płytki trochę niższej jakości, zawsze nagrywam na te z górnej półki.

Złączono Posty : 05.02.2007 (Pon) 6:42

Kupiłem płyty TDK. No i kurde też nie chcą się nagrywać :frowning:

Złączono Posta : 10.02.2007 (Sob) 15:03

Okay, nareszcie uzyskałem pomoc :smiley:

Trzeba wejść na http://www.liteonit.eu/index.php?option ... Itemid=178

I w menu wyboru produktu trzeba w "Category" wybrać "Optical Storage", a w "Model Number" model nagrywarki. Następnie pobrać archiwum ZIP z programem Firmware'owym (pierwszy link z góry). Rozpakować i zainstalować :).