Nagrywarka nie działa

(system) #1

Ostatnio pisałem temat o popsutej nagrywarce. Ostatnio instalowałem na nowo Windowsa XP SP2 i teraz podczas odpalania komputera na początku pojawia mi się komunikat:

VIA Technologies, INC. VIA VT8237 Serial ATA RAID BIOS

Copyright © VIA Technologies, Inc. All Right reserved

Sorry za brak screena, ale nie miałem jak zrobić.

Wracając do dysku to nie chcę mi nagrywać gierek i czy może być to wina tego komunikatu?

W BIOSIE wyskakuję mi taki komunikat: "The numbers of disks is not adequate to create a RAID"

Jeżeli ktoś wie jak to naprawić to proszę o pomoc.

(Dimatheus) #2

Hej,

Powyższy komunikat określa tylko, w jakie interfejsy - oraz możliwości ich konfiguracji - wyposażona jest płyta główna; to jest komunikat czysto informacyjny.

Nie - raczej nie powinna być to wina wspomnianego komunikatu. Aczkolwiek problemy z nagrywaniem mogą występować w bardzo wielu przypadkach. Na początek warto by sprawdzić połączenia napędu z płytą główną, poprawność jej działania i tym podobne... :slight_smile:

Czy możesz dokładniej to opisać?? Jakie pojawiają się sundromy badź komunikaty??

Możliwe, że w ustawieniach BIOS'u dokonano zmian i aktywowano tryb RAID. Jednakże do jego działania potrze są przynajmniej 2 obecne w systemie dysku twarde. Jeśli wiesz, gdzie w BIOD'ie można znaleźć tę opcję, zmień. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

burza11 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(system) #4

Co do nagrywarki to, gdy wrzucam płyty to raz odtwarza, a raz nie. Chciałem nagrać pliki w programie ImgBurn leczy wyskakuję mi taki komunikat:

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1010/beztytulufa61.jpg

(Dimatheus) #5

Hej,

:arrow: Próbowałeś w różnych programach do nagrywania czy tylko w ImgBurn??

:arrow: Czy do nagrywania stosowałeś płytki różnych producentów??

:arrow: Jaka dokładnie to nagrywarka i ile ma lat?? Czy była dość mocno eksploatowana??

:arrow: Czy nagrywarka jest normalnie podłączona do komputera przez interfejs ATA/SATA czy może poprzez kontroler USB?? Zdarzyło mi się, że nagrywarka na USB powodowała podobny błąd. Okazało się, że gdzieś na kablu USB było przebicie...

Pozdrawiam,

Dimatheus