Nagrywarka nie nagrywa

Witam, mam pewien problem z nagrywarką firmy LG. Działała, lecz od pewnego czasu już nie. Jest podłączona, była oddana do serwisu razem z PC i działała. Przynajmniej taką dostałem informację. Lecz u mnie nie chce działać. Przerywa nagrywanie, albo przy 99%, albo po 5% jak duży plik.

Nie wiem co o tym myśleć.

Spróbuj wgrać najnowszy firmware.

Nie wiesz skąd, mógłbym dostać? Na stronie LG?

http://www.cdrinfo.pl/biosy

Tu masz firmware do większości nagrywarek.

Jeżeli to nie pomoże. Wejdź do Menadżera urządzeń => Kontrolery IDE i usuń kanały przypisane do nagrywarki. Po restarcie system na nowo sam zainstaluje urządzenia.

Łojć… Sterowniki z 2001 r… Może aktualizować a “Moim komputerze”? Zakładką w napędzie “aktualizuj” hm?

Sterownik dla napedow optycznych jest uniwersalny i nie aktualizuje sie go,

nawet chyba nie ma.

BIOS dla nagrywarek LG ciezko sie szuka, w przeciewienstwie np. do BIOSow LiteOn.

Problem moze lezec po stronie slabych nosnikow? Jakich plyt uzywasz?

To są standardowe sterowniki z Win XP a nowszych nie ma.Wymieniłeś ten firmware?

Nie znalazłem do tej…

Model tego starocia to:

GCC-4521B

jak bede miał kase to kupie, a tym czasem jestem goły…

Chwila szukania w google.

Bios

ustaw w Nero pamieć podreczną na dysku 700 MB i pamieć RAM bodajże 40% twojej. Dzięki temu powinno być zminimalizowane złe nagranie płytki :wink:

Spróbuje, ale jest jeszcze jedno ale. Niekiedy nie czyta płyt CD-R :slight_smile:

Złom jednym słowem :slight_smile: Słyszałem, że inni mają problemy, bo im DVD nie czyta :wink:

A tak btw. to GDZIE w Nero? :?

Mam pewną myśl, chyba ściągnę nową wersję nero.

stanę w obronie LG :stuck_out_tongue: zdarzają się kwiatki i braki w każej branży :wink: Ja mam LG 5 lat. Jest bezgłośna. Nigdy nie zmarnowalem płytki. To zależy jaki Chińczyk składał nagrywarkę w danej chwili :wink:

Złączono Posta : 01.11.2007 (Czw) 19:14

w zależności od wersji. Klikasz utwórz dysk z danymi i tam powinieneś mieć na dole w pasku konfiguracja. Nie wiem jak jest w wersji 8 :wink:

Ja też podpisuje się pod tym że LG to złom.

Miałem doczynienia z wieloma padlinami LG.

Sam używam LiteOn’ów. Miałem już z 10 (każdą po jakimś czasie sprzedaję)

i nie było nigdy problemów. Nawet te sprzedane do dziś ludziom chodzą.

Napędy tanie i dobre.

LiteOn specjalizuje się głównie w napędach optycznych i uważam że robi je dobrze,

a LG we wszystkim… i dużo bubla.

Mhm, to jak dostanę kasę, to będę wiedział co kupić :slight_smile:

A tym czasem ściągnę nowsze nero.

Może byś łaskawie poinformował kolegę o zagrozeniach aktualizacji Firmware.

Może stracić napęd !!

a masz może kogoś u którego byś mógł podłączyć ten napęd i jeśli bedą te same objawy to znaczy że nagrywara zepsuta a co wymiany do wielu modeli lg daje program do bezpiecznej zmiany firmware poszukaj na stronie LG :wink:

Jednak sam sie przekonałem że mając dwa napędy lg nie jest to bezpieczne.

Mhm, firmware odpada. Jutro wyczyszczę, a dziś zmienię nero.

Wersja 6, 7 czy 8?

a próbowałeś innej aplikacji do nagrywania płyt ? a jak tak czy to samo było ?

Raz się udało, na widozie. Nagrało się coś koło 500 mb. Lecz płyta odmawiała posłuszeństwa :slight_smile: Próbowałem później, ale nic…