Nagrywarka nie wypala płyt


(Kamil Gos1997) #1

Witam

Mam pewien problem z nagrywarką matshita dvd-ram uj890. Mianowicie po formacie laptopa i wgraniu fabrycznego windows 7 nagrywarka przestała cokolwiek zapisywać. Dokładniej po uruchomieniu nero 8, dodaniu plików do nagrywania i odpalenia wychodzi błąd "nagrywanie o szybkości 24x zakończona niepowodzeniem" (przed formatem wszystko było dobrze). Próbowałem już minimalnej prędkości, czyszczenia lasera, szukałem błędy, które usunąłem, próbowałem innych płyt, posiadam najnowszą wersje sterowników tj. 6.1.7 InfoTool pokazuje, że wszystko jest dobrze. Co mogę jeszcze zrobić aby zaczęła wypalać? Proszę o pomoc!

P.S. jest to mój pierwszy wątek, jeśli jest w złej kategorii to z góry przepraszam.


(Chojinka) #2

zwyczajnie ściągnij inny program do wypalania płyt i sprawdź czy nagrywarka się obudzi.


#3

Banijca , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Werniks) #4

Nagrywarki matshita potrafią być baaardzo kapryśne. W moim starym laptopie występował (i nadal występuje) ten sam problem. Po prostu Masz-shita…

Jeśli masz zainstalowany w systemie wirtualny napęd (Daemon Tools, Ultraiso albo podobne programy), to odinstaluj - w niektórych przypadkach pomaga.


(Kamil Gos1997) #5

Ok, udało się. Odinstalowałem nero 8 i zainstalowałem FinalBurner (dobry, darmowy programik) i wszystko działa, nagrywarka bez problemy wypala płyty :smiley:

Dzięki za pomoc.

Temat do zamknięcia