Nagrywarka nie wysuwa podstawki

(Kuba Tubap) #1

Posiadam nagrywarkę firmy Samsung i mam z nią pewien problem. Gdy nacisnę przycisk w celu wysunięcia podstawki na płytę to podstawka nie zostaje wysunięta. Doszedłem jednak do wniosku, że czytnik reaguje na polecenia wysunięcia gdyż słychać jak obniża się ta część czytnika z laserem (chyba wiecie o co chodzi :]) ale podstawka się nie wysuwa i potem się podnosi a czytnik sprawdza czy ma w sobie płytę. Czy wie może ktoś jaka jest tego przyczyna i jak rozwiązać ten problem. Aha dodam jeszcze, że bardzo mocne uderzenie w górną część obudowy komputera zaraz po naciśnięciu przycisku na czytniku powoduje wysunięcie podstawki ale nie zawsze, trzeba odpowiednio uderzyć ale jeszcze nie wiem dokładnie jak. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

(Michal Kolatek) #2

Obok tacki powinien być otwór, weź grubą igłę lub spinacz do papieru, włóż do otworu i tacka wyjdzie.

Tacka pewnie chodzi na pasku jak się zakurzył to się kółka ślizgają na pasku.

(Kuba Tubap) #3

Jesteś pewien ze to zadziała, bo nie ma mnie teraz w domu i muszę pokonać dużą odległość żeby to sprawdzić. Aha i powiedz jeszcze kiedy to trzeba zrobić po wciśnięciu przycisku czy w dowolnym momencie?

(Jag1661) #4

Ten otwór jest do AWARYJNEGO wysuwania tacki - nie wciskasz przycisku , tylko wkładasz PRTOSTY kawałek drutu (0,8mm średnicy) prostopadle do czoła napędu - niektóre firmy dawały coś takiego razem z nagrywarką (napędem),

A - drut wsuwasz do oporu na nawet bardziej (aż tacka odskoczy :slight_smile: )

a co do przyczyny - najbardziej prawdopodobne że jest tak jak napisał Tobi - trzeba przeczyścić mechanizm.

(Start Stop) #5

Zrób tak jak radzi Tobi.

Otwarcie napędu tym sposobem możesz zrobić gdy komputer masz całkowicie wyłączony.

Poczujesz lekki opór ale nie przejmuj się i delikatnie wciśnij (spinacz lub igłę).

Pozdrawiam i powodzenia

(Lukojek) #6

1.Rozkręć

2.Przejrzyj

3.Wyczyść

4.Skręć

Powinno pomóc..... 8)

(Jacek Bol) #7

bardziej szczegułowy opis

poawaryjnym wyrzucie płyty walnij jeszcze raz wysunięcie (normalne)

bo awaryjne wywalenie płyty tylko odpuszcza wysuniecie

(po walnieciu awaryjnego jest to samo

problem lerzy gdzieś w sterownikach samsunga

mam jako drugi napęd asusa 34x (stary ale cichy i odczyta wszystko)

problem u mnie pojawil sie po reinstalce xp profesional i nowym dysku

(bad block w miejscu danych startowych)....

jak ktoś wie gdzie można zmienić ustawienia wewnątrz sterowników to niech da głos

acha a czyszczenie czasem tylko pogarsza sprawę

kolega miał kilka pająków w skrzyni (my computer have got bugs.....)

przecyścił i przestał działać (zniszczył dodatkowe połaczenia)