Nagrywarka nie wysuwa podstawki

Posiadam nagrywarkę firmy Samsung i mam z nią pewien problem. Gdy nacisnę przycisk w celu wysunięcia podstawki na płytę to podstawka nie zostaje wysunięta. Doszedłem jednak do wniosku, że czytnik reaguje na polecenia wysunięcia gdyż słychać jak obniża się ta część czytnika z laserem (chyba wiecie o co chodzi :]) ale podstawka się nie wysuwa i potem się podnosi a czytnik sprawdza czy ma w sobie płytę. Czy wie może ktoś jaka jest tego przyczyna i jak rozwiązać ten problem. Aha dodam jeszcze, że bardzo mocne uderzenie w górną część obudowy komputera zaraz po naciśnięciu przycisku na czytniku powoduje wysunięcie podstawki ale nie zawsze, trzeba odpowiednio uderzyć ale jeszcze nie wiem dokładnie jak. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Obok tacki powinien być otwór, weź grubą igłę lub spinacz do papieru, włóż do otworu i tacka wyjdzie.

Tacka pewnie chodzi na pasku jak się zakurzył to się kółka ślizgają na pasku.

Jesteś pewien ze to zadziała, bo nie ma mnie teraz w domu i muszę pokonać dużą odległość żeby to sprawdzić. Aha i powiedz jeszcze kiedy to trzeba zrobić po wciśnięciu przycisku czy w dowolnym momencie?

Ten otwór jest do AWARYJNEGO wysuwania tacki - nie wciskasz przycisku , tylko wkładasz PRTOSTY kawałek drutu (0,8mm średnicy) prostopadle do czoła napędu - niektóre firmy dawały coś takiego razem z nagrywarką (napędem),

A - drut wsuwasz do oporu na nawet bardziej (aż tacka odskoczy :slight_smile: )

a co do przyczyny - najbardziej prawdopodobne że jest tak jak napisał Tobi - trzeba przeczyścić mechanizm.

Zrób tak jak radzi Tobi.

Otwarcie napędu tym sposobem możesz zrobić gdy komputer masz całkowicie wyłączony.

Poczujesz lekki opór ale nie przejmuj się i delikatnie wciśnij (spinacz lub igłę).

Pozdrawiam i powodzenia

1.Rozkręć

2.Przejrzyj

3.Wyczyść

4.Skręć

Powinno pomóc… 8)

bardziej szczegułowy opis

poawaryjnym wyrzucie płyty walnij jeszcze raz wysunięcie (normalne)

bo awaryjne wywalenie płyty tylko odpuszcza wysuniecie

(po walnieciu awaryjnego jest to samo

problem lerzy gdzieś w sterownikach samsunga

mam jako drugi napęd asusa 34x (stary ale cichy i odczyta wszystko)

problem u mnie pojawil sie po reinstalce xp profesional i nowym dysku

(bad block w miejscu danych startowych)…

jak ktoś wie gdzie można zmienić ustawienia wewnątrz sterowników to niech da głos

acha a czyszczenie czasem tylko pogarsza sprawę

kolega miał kilka pająków w skrzyni (my computer have got bugs…)

przecyścił i przestał działać (zniszczył dodatkowe połaczenia)