Nagrywarka nie zgrywa płyt. Illegal Mode for this trac

Od jakiegoś czasu mam problem z wypaleniem płyty w programie nero OEM 6.6. Gdy wybiore foldery do zgrania i dam start, wszystko na początku wygląda ok, ale po dojściu do ok 25%, wyskakuje unspecified error (tak było przy szybkości x8), przy x4, nagrywanie doszło do 100%, ale weryfikacja, staneła na 16% i dalej ani drgnie. Gdy odwróce płyte dvd, na jej zapisywalną stronę, to widzę pod światło, że na płycie jest jakby pierścien o szer. 1 cm, na którego powierzchni nic sie nie nagralo (ale jak dam we właściwości dvd-romu, to po pojemności widać że, wszytsko sie zgrało). W Moim Komputerze, moge wejsc w dvd-rom, widze wszystkie foldery, ale film moge ogladac kilkanaście min, potem sie wszystko zawiesza.

Gdy sprawdzam potem te plyte, w nero (nero cd-dvd speed), to test (benchmark) nie dochodzi do końca, tylko występuje błąd: Illegal Mode for this track (056400). Płyty na których zgrywałem ostatnio to DVD+R Hawk, poprzednio, nie miałem z nimi żadnych problemów. Zastanawiam się, czy po prostu, moja nagrywarka sie nie popsuła ze starości (ma 1 rok i zgrałem jakieś 35 płyt dvd), czy to coś innego. Przy odtwarzaniu płyt cd/dvd wszytsko działa poprawnie.

Moja nagrywarka to lg gsa-h20l., system operacyjny win xp sp2.

pewnie nagrywarka się psuje i nic nie poradzisz

To niefajnie, ale mówi się trudno, dobrze że jeszcze jest na gwarancji. Dzięki za odp.