Nagrywarka nieczyta płyt

Witam !!

Jak już w temacie wspomniałem mam problem z napędem CD. Po włożeniu płyty CD napęd nie wykrywa jej :frowning:

Niewiem co mam zrobić :cry:

Proszę o pomoc !!

Nazwa Napędu:

LITE-ON LTR-52327S(CD-RW)

a inne płyty?

Wszystkie CD nie czyta :cry: :cry: :cry:

no to zepsuty lub zakurzony napęd :slight_smile: nie ma innej diagnozy sprawdz u kogos innego czy chodzi

C!3nsk! popraw tytuł na konkretny.

dioda na napędzie pali się?, Jaki masz komunika6t po włożeniu płyty?

po włożeniu płyty dioda pali sie normalnie, nie mam żadnego komunikatu i napęd nie rozpędza sie jak zawsze :confused:

sprawdź taśmę i status napędu w biosie, powinien być na auto, a masz jakiś napęd na tej taśmie podpięty oprócz tego? To odłącz. To się stało tak nagle, że nie czyta?

Sprawdż czy masz prawidłowo zainstalowane sterowniki ASPI. Mogą one tez byc powodem.

Jak mam to zrobić, zabardzo nieumię sie posługiwać po biosie i niechce czegoś popsuć :?

Ten napęd pracował bardzo dobrze, ale od jakiegoś czasu gdy sie go nieużywało przestał poprawnie działać tzn. nieczytał już tak szybko płyt i zajmowało mu strasznie dużo czasu ich odtwarzanie :frowning: Wczoraj zauważyłem że juz całkiem nie czyta płyt :cry:

Sterowniki sa dobrze zainstalowane, a nagrywarka DVD Samsunga nieprzeszkadzała Lite-no’owi, wręcz przeciwnie bardzo dobrze sie kopiowało płyty podczas przegrywania.

Czy można coś zrobić??

jeżeli masz na taej taśmie podpięty drugi napęd to go odpepnij i zostaw tylko nagrywarkę na podpiętą na końcu taśmy, nic nie zepsujesz tylko rób to ostrożnie aby nie wyłamać szpilek w nagrywarce. Sprawdź w menedrzeże urządzeń czy nagrywarkę wykrywa i czy jest wszystko w porządku.