Nagrywarka padła?

Ostatnio chciałam coś nagrac na płytkę, a tu nic się nie daje zrobic #-o .Potem włożyłam oryginalną z filmem i nawet nie chce odtwarzac.Ktoś mi poradził żeby uaktualnic sterowniki, więc weszłam na stronę producenta i to zrobiłam, ale nadal nagrywarka nie reaguje, chociaż jak je wgrywałam to dioda w nagr. mrugała i już miałam nadzieję że zaskoczy.Czy ona naprawdę nadaje się już tylko do kosza? Ostatnio cienko przędę z kasiorką i na razie nie mogę sobie pozwolic na nową :frowning: .A może jeszcze nie wszystko stracone? Ratunku, pomóżcie! !!

Masz punkt przywracania systemu zanim to się stało? Bo jeżeli tak to na co czekasz? U mnie w laptopie też niedawno siadła i próbowałem wszystkiego i okazało się że nagrywarka jest do kosza.

Ale gdy miałem jeszcze firmowego viste zrobiłem backup narzędziem od acera i… podziałało.

Czy w ogóle napęd jest widoczny w Mój komputer? I jeszcze wejdź start => uruchom i korzystając z Przystawki systemowej wpisz devmgmt.msc i czy przy jakiejś pozycji jest żółty wykrzyknik albo coś?