Nagrywarka Pioneer DVD-RW DVR-111D.Problem z Nagrywaniem DVD

Witam.

Nagrywarka Pioneer DVD-RW DVR-111D i jest z nią mały problem.

Gdy nagrywam płyty CD-R,RW to nagrywa tak jak powinna a gdy włożę płytę DVD to nagra od 2 do 7% i zawsze wyskakuje komunikat nagrywanie zakończone niepowodzeniem ,błąd sektora Pioneer DVD-RW DVR-111D.

Tym sposobem straciłem 10 płyt DVD,w czym moze być problem??

Albo nagrywarka siada, albo płyty jakieś lipne lub nagrywarka ich nie rozpoznaje poprawnie.Możesz spróbować aktualizacji biosu nagrywarki:

http://www.cdrinfo.pl/hardware/60531443 … r-DVR-111D .Zwróć uwagę na to że do wersji OEM jest inny bios niż do pudełkowej.

Dzisiaj próbowałem ponownie. Nagrała do 91% i klops bład.

WszYstko ładnie czyta CD i DVD tylko ich nie chce nagrywać.

A który z nich pasuje do mojej ?

Biosy 1.06 - 2006/03/15

1.19 - 2006/04/14

1.23 - 2006/06/08

8.25 (OEM) - 2006/07/06

1.29 - 2006/09/01

8.29 (OEM) - 2006/10/26

prawdopodobnie ver 1.29 to ostatni firmware do tego napędu

info

lub

tutaj

więcej info o diagnozowaniu napędów

czytaj

Sprawdź jaką masz obecnie wersje biosu jeśli 1.xx to pobierz najnowszą wersje która się zaczyna od numeru 1, czyli1.29, jeżeli natomiast 8.xx postępuj analogicznie.

snap20100128104143001.png

Nie sugeruj się napędem który jest na screenie bo to inny niż twój, podałem to go żebyś wiedział gdzie to sprawdzić.

joker66 ,

proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

U mnie jest wersja 1,19.

Czyli pobrać 1,19 czy moze nowszą??

Pobrać najnowszą, czyli 1.29 i pamiętaj napęd którego bios aktualizujesz powinien być podłączony jako jedyny na taśmie i ustawiony na ‘‘master’’.

Bios 1,29 zainsatalowany.

Jak teraz ustawić zworki??

Chodzi ci o zworki na napędzie?Ustaw tak jak było poprzednio.

Poprzednio było na CS ale jak teraz tak ustawiłem to nie czytał napędu.

Przestawiłem na Reserved i jest ok. Tak zostawić??

Nie wiem jak to u ciebie wygląda, jeżeli napęd jest podłączony jako jedyny na taśmie to go ustaw na master, lub zostaw po prostu tak jak jest teraz jeżeli faktycznie działa.

Komp widzi napęd i ładnie już się wszystko nagrywa :smiley: :smiley: :smiley: zmiana BIOSU pomogła. =D> =D> =D> dzięki

ale mam 2 pytanie. Zamówiłem sobie DVD ROM LG za śmieszną kasę i jak będę podł to jak ustawić na nim zworki oraz na pioneerku zeby wszystko było ok??

Jeżeli będą na jednym kablu to ten napęd na którym częściej będziesz nagrywał ustaw jako master i podłącz go na końcu taśmy, a drugi jako slave.

Podł zestawik tak jak opisałeś ale mi nie chce czytać DVD romu,kop go nie widzi.czemu??

Spróbuj innego ustawienia zworek, oba napędy ustaw na CS (cable select), jeśli nie zadziała zmień kolejność podłączenia napędów na taśmie.

A jakie powinny być ustawienia w Biosie??

w BIOS-ie wystarczy ustawić na auto wykrywanie napędów

A jak to zrobić?

Powie mi ktoś po kolei?

Jeżeli w biosie nic nie przestawiałeś to taka opcja jest ustawiona domyślnie, co by znaczyło że masz źle ustawione zworki na napędach.Dla pewności podaj jaką masz płytę główną,sprawdzisz to np:CPU-Z.