Nagrywarka przestała działać po wgraniu firmware

Cześć, mam problem z nagrywarką. Gdy “sprzątałem” dysk z różnych śmieci, przypadkowo natknąłem się na firmware do nagrywarki. Po włączeniu, dalej nie wiedziałem z czym mam do czynienia, dlatego wyłączyłem go w połowie aktualizacji w menedżerze zadań. Od tej pory nagrywarka przestała działać. Początkowo nie chciała wysunąć tacki z płytą. Bios ją widział, a dioda świeciła. Gdy sobie uświadomiłem, że w wcześniej odpaliłem firmware, postanowiłem go wgrać do końca. Pomogło … ale nieznacznie. Tacka zaczeła się wysuwać, ale po włożeniu płyty, nie reagowała, tzn. nie rozkręcała płyty :shock:. Jest widoczna w menedżerze urządzeń, bios ją rozpoznaje, ale po złym wgraniu firmware przestała rozkręcać płyty ;/. Po podłączeniu do komputera znajomego, również nie reaguje. Przy bootowaniu tak samo nie widzi płyt (chociaż narazie próbowałem bootowalne tylko windowsa) ;//. Jednak przed trefnym uruchomieniem aktualizacji nagrywarka działała w 100%. Pomóżcie

Bym zapomniał model nagrywarki to samsung TSSTcorp CDDVDW SH-S202H

Hej,

Niestety, chyba niewiele będziesz mógł teraz zrobić - błędne wgranie firmware’u skutkuje w 99% trwałym uszkodzeniem urządzenia, dlatego tak się uczula na ostrożność przy procesie aktualizacji. Spróbuj jeszcze raz wgrać najnowsze oprogramowanie - jeśli to nic nie da, to zostają dwie opcje - wymiana nagrywarki lub serwis - tylko nie wiem, czy serwisowanie nagrywarki będzie opłacalne…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Próbowałem wszystkich dostępnych rodzajów sb0,sb1,sb2 i żaden nie skutkuje dobrze :frowning: .

Niestety sprzęt już jest po gwarancji 2 miesiące, dlatego jedyne co pozostaje to kupić nowy ;/.

Pozdrawiam

Hej,

To akurat jest bez znaczenia, bo uszkodzenie nagrywarki spowodowane nieprawidłową aktualizacją firmware i tak jest wykluczone z gwarancji… :?

Pozdrawiam,

Dimatheus