Nagrywarka Samsung - problem z nagrywaniem

(Patricko) #1

Witam.

Posiadam nagrywarkę Samsunga.

Od jakiegoś czasu mam problemy z nią.

Przedstawię jak wygląda problem:

Mam płytkę miniCD i chce nagrać na nią parę plików. Zawsze po prostu dawałem kontynuowanie multisesji, albo nowa multisesja, już mniejsza o to.

Po prostu Nero nie wykrywa mi płyt. Tak samo jak chciałem wyczyścić płytę CD-RW, również DVD-RW. Po prostu nie dało rady nic nagrać bo nie mogłem jej wyczyścić. Musiałem ją wyczyścić na laptopie, wtedy na moim kompie się nagrała ta płyta. Jeśli chodzi o nagrywanie na czyste płyty to wszystko działa jak należy.

Nie wiem czy problem leży po stronie softu czy nagrywarki, ale stawiam na nagrywarkę bo przeinstalowywałem Nero oraz zainstalowałem nawet najnowszą wersję.

Jedyna rada to chyba oddać na gwarancję prawda ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

PS.

Mam nadzieję, że tego tematu modzi mi nie usuną :slight_smile:

(Seba86mu) #2

Wypróbuj jeszcze w Ashampoo Burning Studio 6.6.

Jeżeli będzie bez zmian, to spróbuj jeszcze zaktualizować Firmware nagrywarki.

Jeżeli na gwarancji, to nie ma problemu, żeby reklamować.

P.S. Próbowałeś na płytach różnych firm ?

(PaPuX) #3

Wysiada laser. standardowo w samsungach.

(Reslaw) #4

Przeinstalowałeś nero a jak wygląda sprawa InCD czy jest i czy ładuje się przy autostarcie. Zobacz w procesach.

Pozdrawiam :slight_smile:

(Karmazyn65) #5

Przed ew. reklamacją profilaktycznie wymień taśmę łączącą nagrywarkę z płytą główną na nową 80 żyłową i sprawdź jeszcze raz, może pomoże.

Oczywiście pamiętaj, żeby nie zostawiać "anteny", czyli taśmę łączysz z napędem i płytą skrajnymi wtykami (częsty błąd gdy na kanale jest jeden napęd, to zostawianie "anteny").