Nagrywarka stacjonarna podłączenie do TV+tuner cyfrowy

Mam problem z podłączeniem nagrywarki stacjonarnej do tv+kino domowe+tuner cyfrowy z kablówki. Wszystko podłączyłam, ale w opcjach ustawień nagrywarki jest tylko tuner analogowy i znajduje jedynie te programy, jest ich ok. 69, a co z tymi z cyfrówki? Czy jest szansa na ustawienie ich również?

Próbuję od paru godzin i już zwątpiłam. Konkretnie to mam taki zestaw: TV Sharp LC-32GD8EA, nagrywarka Philips DVDR3597H, kino Yamaha i tuner cyfrowy z kablówki. Proszę o pomoc, bo już nie mam pomysłów.

Tuner analogowy nie odbierze cyfrowych kanałów.

To znaczy, że jest to związane z typem nagrywarki, czy jak mam to rozumieć? W opcjach ustawień nagrywarki jest tuner analogowy i tu można wyszukać kanały, chyba innej możliwości nie ma. Telewizji nie oglądam odkąd mam komputer, bo nie mam na to czasu, domownicy prosili o ustawienie tego wszystkiego, jakoś podłączyłam, ale pytają się jak można z tej kablowej tv cyfrowej nagrać cokolwiek, czy jest taka możliwość? A jeśli jest, to czy da się jakoś zaprogramować program do nagrania? - myślę, że chyba w tym układzie jej nie ma. Twierdzą, ze ktoś ma satelitę i nagrywa, ale może to jest jakoś inaczej. W tych sprawach mało się orientuję, więc proszę o wyrozumiałość jeśli zadaję głupie pytania.

Nagrywarkę musiałabyś podłączyć do tunera cyfrowego kablówki,na pewno umożliwia nagrywanie z zewnętrznego źródła np. tunera cyfrowego.Tylko tu będzie zasada,że przy nagrywaniu z “cyfrówki” nie możesz oglądać innego kanału z niej.

Fakt, że innego kanału nie da się ogladać, ale nagrywa i to najważniejsze, tylko nie wiem, czy skoro nie ma tych kanałów w swojej bazie to można go jakoś zaprogramować, czy tylko jest taka możliwość on-line? Dzięki za odpowiedzi, całą resztą później się zajmę, bo na dziś mam dość. :stuck_out_tongue:

witam mam nagraną czołówkę Reklamy TVP INFO i tyłówkę ale jak to zrobić żeby przynajmniej było AVI lub WMV? zależy mi na tym proszę o szybką pomoc