Nagrywarka USB lub Podstawka do laptopa

Witam!

Mam Laptop HP Pavilion i zastanawiam się nad zakupem do niego zewnętrznej nagrywarki USB. Niestety kolega mi odradził, ponieważ takie podobno źle nagrywają płyty. Chciałbym zapytać jak jest z nimi naprawdę. Czy warto inwestować w taki sprzęt i czy polecacie jakieś urządzenia?

Aha - laptopa używam w domu stoi cały czas prawie w jednym miejscu. Bardzo rzadko opuszcza chatkę dlatego nie ma problemu z przenoszeniem tego wszystkiego.Mimo tego zastanawiam się czy warto w to pakować pieniądze.

posiadam takową, działa normalnie jak każda inna nagrywarka (wewnętrzna).

A tak szczerze - warto?

jeśli masz lapka z nagrywarką choćby cd.rw to nie warto, raczej dobry pen 16gb, jeśli zaś masz tylko napęd to warto.

Mam już w laptopie nagrywarkę DVD. Pendriva już mam ale czasami nagrywarka się przydaje - jak trzeba nie raz jakąś płytę nagrać czy coś przegrać. Tylko tutaj dochodzę do wniosku, że chyba za rzadko nagrywam, żeby kupować do tego specjalną nagrywarkę.

jak posiadasz już jedną to druga ci się nie przyda :P.

A co myślisz o podstawce do laptopa?

Na przykład coś tego typu

http://sklep.vobis.pl/oferta/akcesoria_ … ilion.aspx

bez sensu, strata kaski.

Dość fajna sprawa ale jak dla mnie to zbędny bajer.

Może to uzasadnisz jakoś? Bo podobno wszystkie porty tam są i wygodniej się tak pracuje…

Rozumiem jeżeli ktoś korzysta z lapka jako narzędzie pracy i mu te zbędne jak dla mnie bajery to może sobie kupić taką podstawkę czemu nie

Właśnie zastanawiam się, bo mam ochotę kupić sobie jakiś gadżet do laptopa lub coś ogólnie elektronicznego i nie wiem na co się zdecydować… może podpowiecie?

Może wiatraczek na usb albo przenośny skaner? :smiley:

A jakie są tego koszty?

No i słyszałem, że wiatraczki palom porty USB

jeśli lapek ma bluetooth’a to kup porządną myszkę laserową :-).

kubus94 , sam mam wiatraczek wlasnorecznej roboty już 2 lata i jakoś mi portu nie spaliło :slight_smile:

To nowoczesny laptop - bluetooth to podstawa:)

Wiesz co miałem sobie kupować kiedyś w Media Markcie myszkę i przy kasie się rozmyśliłem. Bo doszedłem do wniosku, że zawsze mam myszkę blisko komputera i nie potrzebuje takiej bezprzewodowej. No i w normalnej myszce czy klawiaturze nie trzeba martwić się od baterię:)

Skaner na usb jest fajny.

Sam muszę go sobie sprawić :slight_smile:

A tak mniej więcej ile taki skanerek kosztuje i jak mniej więcej skanuje? To trzeba samemu nim po gazecie czy książce przejeżdżać?

Tak z tego co sprawdzałem na allegro coś około 300 zł

http://www.allegro.pl/item477670020_ska … sb_fv.html