Nagrywarka USB lub Podstawka do laptopa

A jak z żywotnością tego sprzętu?

Bo jestem nie do końca przekonany. A i jak wychodzą wyniki z takiego skanowania - taki miniaturowy sprzęt to i gorsze wyniki ze skanera chyba?

kubus94 , wiadomo.

Dobry skaner przenośny z OCR kosztuje około 1300 zł.

Co do żywotności napewno się po miechu nie zepsuje chyba że podeptasz go butem.

Wow trochę kasy jest. Tyle kasy za to, że tylko jest mały?

Nie no aż tak skanera nie potrzebuję, żeby na niego wydawać tyle kasy. Nie wiem, może kupię sobie monitor LCD do laptopa…

Aha to prawda, że monitory w laptopach bardzo szybko ciemnieją i się zużywają? Dlatego zawsze należy zamykać pokrywę jak się nie używa laptopa?

bzdura, żywotność paneli lcd to ok. 7-9 lat czasem i dłużej. oczywiście mogą się z wiekiem pojawiać tzw hot pixele czy bad pixele, jeśli chodzi o podświetlanie matrycy to świetlówkę można wymienić, jeśli nie masz na co wydać kasy to albo zakup sobie dysk 7200ob jeśli nie posiadasz albo wymień matrycę na taką z podwyższoną rozdzielczością, jeśli masz std. 1280x800 15,4.

W Laptopie da się to wymienić?

Pytam ponieważ gdy koledze przyznałem się, że zwykły komputer zamieniłem na laptopa to wyśmiał mnie (być może z zazdrości) i powiedział, że za rok będę kupował nowy bo mi monitor nie będzie świecił, albo będzie świecił tak ciemno, że nic nie będzie widać.

Czyli mogę być spokojny o mój monitorek?

nagadał ci bzdurek, możesz spać spokojnie.

Ok to mnie uspokoiłeś. Dzięki…xd

Chyba, że kupie sobie coś nie do laptopa - np. MP3 z bluetoothem np. Sony NWz-A826 - co o tym myślisz?

Link: http://www.cyfromarket.pl/product-pol-6 … zarny.html

porządne urządzenie, spore możliwości i bluetooth, możesz np. dokupić słuchawki bt :-).

Tylko ta cena. Z jednej strony jestem za - bardzo mi się podoba a z drugiej będę bał się to wziąć ze sobą gdzieś bo zawsze ryzyko zgubienia/kradzieży.

kubus94 kup sobie irivera E100 2GB ze slotem microSD do 8GB i słuchawki KOSS PortaPro , lub dobre głośniki do notebooka. :smiley:

Szczerze wołałbym Sony…

Bo jakoś zaufałem profesjonalnym markom. Bo kupiłem sobie MP3 firmy MPOWER i po kilku dniach noszenia padł slot słuchawek i raz słychać było tylko w jednej a raz w ogóle. A MP3 Grundig które mam do teraz działa - tylko ta mała pamięć 512 mb. Teraz kupiłbym sobie MP3 z bluetoothem, żebym mógł między laptopem a mp3 wymieniać pliki bez podpinania kabli.

Zastanawiam się też nad słuchawkami bezprzewodowymi - najlepiej z bluetoothem za pomocą których mógłbym słuchać muzyki z mojego Sony Ericssona K550i. Macie może jakieś propozycje?

iriver jest znaną i robiącą najlepsze przenośne odtwarzacze np. clix (dżwięk powala na kolana), e100 itp. niż Creative, Sony itp. a co do słuchawek to coś z KOSS lub sennheiser. Ja posiadam słuchawki KOSS PortaPro (150 zł) i dzwięk jest rewelacyjny.

A co to za firmy? Bo ich nie znam?

Po za tym wolę produkty kupić w normalnym sklepie, bo jak coś mi padnie to idę do sprzedawcy i mu oddaję. Inaczej jest gdy kupię coś przez internet ( a z tymi słuchawkami pewnie musiałbym tak zrobić ) i wtedy gdy mi padną muszę odsyłać i nie wiem czy dojdą itp. A w sklepie oddaję sprzedawcy on daje mi pokwitowanie i po tygodniu lub miesiącu mam telefon, że mogę sprzęt odebrać.

A powiedz mi te słuchawki mają Bluetooth i jak długo trzymają na baterii oraz jak się je ładuje?

iriver-a kupisz w normalnym sklepie :smiley: (nie słyszałeś o tych firmach :expressionless: ) iriver jest liderem na rynku mp3 i odtwarzaczy multimedialnych a KOSS i Sennheiser są liderami w dziedzinie słuchawek. KOSS udziela dożywotniej gwarancji a Sennheiser 24 miesiące :smiley: . Te co ja mam to są z kablem ale napewno coś się znajdzie na bluetooh, ale napewno będą drogie.

Kiedyś w galerii Krakowskiej były słuchawki Sony Ericsson, bezprzewodowe z 24 miesięczną gwarancją, systemem redukcji szumów. Fajny sprzęt i żałuję, że sobie nie kupiłem. Teraz takie trudno spotkać, ale do tej MP3 którą zamierzam kupić są one dołączone gratis. Muszę, więc odwiedzić Saturna i być może sobie je kupię.

A możesz powiedzieć co takiego jest w twoich słuchawkach, że są takie drogie (150 złotych na słuchawki z kabelkiem to trochę kasy jest).

Byś musiał je usłyszeć jak grają, audiofile je polecają. Dzwiek jest super.Jak je kupiłem nie moge się od nich oderwać (teraz pisze i słucham na nich), sama cena mówi jak są one dobre. A co do słuchawek SonyEricson a KOSS to jak porównać Mercedesa do Fiata 126p (mercedesem jest KOSS :smiley: )

Na dźwięku mi tak nie zależy. Wiadomo ma być w miarę ok, a z tego co słyszałem podczas próbowania w galerii to jest ok. Mi chodzi, żeby coś umilało mi czas w autobusie podczas powrotu do domu:)

To zależy od gustu, jak jesteś zadowolony z tego dzwięku do go bierz, ale są lepsze odtwarzacze i słuchawki. To moje zdanie :wink:

W skrócie to popieram jaro66.

“Bo jakoś zaufałem profesjonalnym markom.” - w kwestii mp3ójek, taką marką jest iriver, a nie Sony…

Co do słuchawek, to jak słuchałem na zwykłych pchełkach to faktycznie, było git bo grały. Jak posłuchałem PX100, to już nie chcę wkładać tych beznadziejnych pchełek z kiosku…

kubus94 , posłuchaj jak brzmią te Koss’y Porta Pro (bdb słuchawki) które teraz dostaniesz za 100zł http://www.mp3store.pl/player.php?p=2006550142544191453, albo PX100, albo mp3ójki iriver’a czy iaudio i wtedy powiedz, że dźwięk jest dla Ciebie wystarczający.

One są za duże. Ja potrzebuję takich, żeby można było muzyki posłuchać gdy się nudzisz i na przykład idziesz do domu (a ja mam 4 kilometry drogi z centrum).

Mogą być ewentualnie z kablem, ale żeby się je wkładało do ucha, a nie na nie zakładało.