Nagrywarka USBczy będzie można z niej przeprowadzić rozruch?

(Alan Elektro) #1

Witam!

Chciałbym kupić dla siebie nagrywarkę USB ponieważ często wymagam nagrania jakiś plików z komputera który nie posiada napędu, niestety będą to komputery starsze, takie z okolic roku 2000. Które nie mają możliwości bootoowania przesz USB.

Chciałem zapytać się czy taka nagrywarka będzie pełnowartościową nagrywarką czy też będzie ona dyskryminowana na starszym sprzęcie przez fakt że nie będzie zawierać obsługi bootowania z pomocą USB.

Chciałem zapytać czy będę mógł przy jej pomocy zainstalować system na komputerze bez obsługi botu z USB, czy będę mógł nagrywać pliki także w środowisku linux (zapewne ma wbudowane sterowniki do tego typu sprzętu).

Chciałem również zapytać jak będzie wyglądał wpis nagrywarki podczas uruchamiania komputera (czy będzie wykrywane jako urządzenie i wyświetlane podczas testowania przyłączonych napędów i dysków)

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi

(Technik Elektro) #2

jeśli w biosie masz możliwość ustawienia bootowania z usb to tak, urzędzenie usb nie będzie widoczne podczas postu (części w której przeszukiwane kontrolery sata/ide)

(Alan Elektro) #3

mhm dzięki, tak mi się wydawało, czyli to czego najgorszego się spodziewałem :slight_smile:

czyli będzie coś na zasadzie pendrive bootowalnego...

(Technik Elektro) #4

w zasadzie tak...acz w linuxie powinna spokojnie zadziałać i jest przenośna :> przydaje się.