Nagrywarka z LightScribe nie wypala całego obrazu na płycie

Witam.

 

Jest to mój pierwszy wpis na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Chcę wypalić obraz na płycie. Używam do tego:

-Ashampo Buring Studio 2015.

-http://www.dobreprogramy.pl/LightScribe-System-Software,Program,Windows,12914.html

i oczywiście działającej nagrywarkę i zainstalowany sterownik ATAPI DVD A  DH16A6L ATA Device

Jeżeli to ma znaczenie to posiadam system windows 7

 

 

Problem polega na tym, że nagrywarka wypala płyty tylko do połowy. Próbowałem już trzy razy i za każdym razem ten sam efekt, lecz za każdym razu wypaliło inną część danego obrazka. Ciekawe jest również to, że po ponownym włożeniu tej samej płyty zosta wypalona dalsza część obrazka lecz nadal brakuje jednego fragmentu.

Proszę o pomoc.

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Nowy ten napęd raczej nie jest, wyczyszczenie i odpowiednie przesmarowanie ślimacznicy i prowadnic powinno pomóc oraz wczyszczenie lasera.

Przy czytaniu płyt nie ma problemów? Czasami pomaga wgranie nowego firmware, poszukaj aktualizacji na cdrinfo.pl (nie patrzyłem czy jest, wybieram sie do łóźkowa i tęsknie patrzę na pierzynowo…).

Hej,

A instalowałeś oprogramowanie do LS? Jeśli nie, koniecznie zainstaluj. http://download.lightscribe.com/ls/LS_Update_1.18.27.10_.exe

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odtwarzanie i nagrywanie płyt działa bez problemu. Dziwwne okazał się to, że gdy spróbowałem jeszce raz wypalić obrazek na płycie efekt był taki sam czyli obrazek został wypalony do połowy więc włożyłem jeszcze raz tą samą płytę i za 2 razem miałem ok 90% obrazka a za trzecim razem uzyskałem dopiero całość.

Hej,

Ale oprogramowanie, do którego linka podałem, jest dedykowane tworzeniu LightScribe’ów na płytkach. Wypalanie i odtwarzanie danych na płytkach nie ma nic do tego.

Pozdrawiam,

Dimatheus