Nagrywarka

Witam :!:

Mam problem z nagrywarką firmy LG model GCE-8526B. Mianowicie chodzi o to że nagrywarka nie nagrywa płyt, ale zaczne o początku.

Niby urządzenie działa teoretycznie dobrze, czyta płyty, kopiuje na dysk zawartośćl, ale gdy dochodzi do nagrania płyty zaczynają się schody. Sam proces przebiega bez problemu, nie ma żadnych kłopotów proces nagrywania przebiega bezproblemowo i zawsze kończy się powodzeniem. Jednak gdy sprawdzam zawartość płyty tam nic nie ma tak jakby została przeprowadzona symulacja, a taka opcja nie została zaznaczona. Problem jest z każdym programem takim jak “NERO” “ALCOHOL” itd.

Nie wiem co może być przyczyną tego dodam że mam najnowszy BIOS nagrywarki. Problem pojawił się nagle. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam :wink:

kurde też tak miałem niestety za nprawe powiedzieli 50złto już dołożyłem i kupiłem dvd rw :eggface:

najnowszy? ale chyba sam go nie wgrywałeś? jeżeli nagrywarka kopiuje to laser jest OK, przynajmniej do pewnego stopnia.

myśle, ze nie warto w nią inwestować nic po za opcjonalną wymianą biosu, jeżeli znajdziesz nowszy.

teraz już kupisz dobre DVD-RW za śmieszną cene.

Próbowałeś z innymi płytami ??

Cd-RW - też tak się wypala ??

Coś [chyba] jest nie tak z sektorami… nagrywarka nie zaczyna dobrze sesji, ale nie jest to odnotowane przez system…

Jeżeli sam wgrywałeś bios - to zostaje tylko wymiana na starszy, lub kupno nowej nagrywarki…

Spróbuj wyczyścić laser nagrywarki.

http://komputery.katalogi.pl/temat4106/

Zmień nośniki na inne na których dobrze nagrywała.

Przed zmianą firmware było dobrze może tu problem.

Lub padła automatyka nagrywary i serwis lub nowa.