Nagrywarka


(system) #1

Taką mam sytuacje mam DVD jak również nagrywarke DVD-RW w nowym kompie. Chciałem sobie zachować starą nagrywarkę, bo kupiłem ją nie dawno, lecz komputer jej nie wykrywa.

Co mogę zrobić :?:

Z gory dziekuję za pomoc :!:


(Golden Finger) #2

Czy mam rozumieć, że chcesz mieć DVD, DVD-RW i jeszcze jeden napęd CDRW?

Czy masz zworki dobrze ustawione, przy dwóch napędach jeden ma byc Master drugi Slave.

Pozdrawiam 8)


(system) #3

Właśnie taak.

Mógłbyś jaśniej :smiley: :?:


(Golden Finger) #4

Jaśniej to jest tak, że każdy napęd czy dysk ma z tyłu z reguły opis dla rzędu pinów, to takie małe bolce ustawione parami. Nad nimi na obudowie, jak dobrze się przyjrzysz jest napis min. M - dla Master i S - dla Slave. Jeśli masz na taśmie dwa napędy to jeden musi mieć zworkę (takie małe plastikowe "coś" co połączy dwa bolczyki) założoną na Master a ten drugi na Slave. Tak samo, jak chcesz mieć dysk i cdrw na jednej taśmie to ustawiasz dla dysku Master a dla CDRW Slave.

Pozdrawiam 8)


(system) #5

Nie ma jakiegoś innego sposobu beZ "ŚCIAGANIA OBUDOWY" :?:


(Golden Finger) #6

Niestety, aby ustawić zworki musisz fizycznie dostać sie do napędu bo musisz zrobić to ręcznie. Aby sprawdzić, jak masz ustawione napędy może zobaczyc to w BIOS'ie przez funkcię Detection lub jak włączasz komputer i zdążysz zatrzymać ekran, na którym będą o tym informacje. Te inforamcje pokazują które urządzenia są Primary Master i Primary Slave , jak i Secondary Master i Secondary Slave.

Pozdrawiam 8)