Nagrzewanie się procesora

Witam ! Od roku mam nowy kumputer i gdy ostatnimi czasy zaczołem kontrolowac jego temperature to zaczołem się martwić . Gdy korzystam z internetu temperatura wynosi okolo 43-44 stopni lecz gdy gram np. w Smite temp. potrafi dojść do 80-90 stopni . Co mogę zrobić by obniżyć tę temperature ? Czy możliwe że to wszystko przez starą obudowę komputera ?

 

Procesor: Intel Core i5 370K

 

w załączniku daje screeny z temperatur kolejno:

-internet-post-226842-0-51347600-1405407900_thumb.

-gra w lobby-post-226842-0-64090900-1405407918_thumb.

-normalna gra trwająca więcej niż 5 min -post-226842-0-89182700-1405407927_thumb.

Przeczysć radiator, czy kurzu nie ma na nim.

Core temp pokazuje to samo a wczoraj czyściłem cały komputer z kurzu

A jak jest przymocowany radiator ?

 

Jeżeli dobrze, to można sprubować, wymienić na nowa pastę, wyczyścić dobrze stara i zobaczyćc o będzie po wymianie.

Nie podkręcałem go nic a nic pasta wymieniona wczoraj , dokręcony dobrze.

 

Wydaje mi się że może porprostu obudowa którą mam (dosyć stara) może być jedną z przyczyn ale żeby a takie temperatury…

Rozumiem wyczyszczone wszystko, jaka pasta zaimplementowana ?

Zakładał mi ją mój kolega który zna się na komputerach , tylko że nie była to taka typowa pasta tylko taka z “tubki” ponieważ nie było normalnej więc może to być też jeden z powodów . Temperatury po nałożeniu pasty po 12 h , W pokoju jest dośc ciepło

Zdejmij bok obudowy, wtedy pograj parę minut i zobacz temperatury. Być może to właśnie obudowa jest winna 

bok obudowy właśnie był zdjęty.

to teraz zamknij ten bok obudowy ,

masz jakieś wentylatorki w niej zamontowane ?

kup sobie pastę nie jakąś tam tylko coś w tym stylu 

http://www.ceneo.pl/12205906

tylko 1 wiatraczek

masz tutaj jak wentylować obudowę 

http://chlodzenie.net/reviews/jak-poprawnie-wentylowac-obudowe-komputerowa/

 

to nie jest wina obudowy 

Najprościej byłoby kupić lepsze chłodzenie. Bo taki jest urok boxa w ciepłe dni zwłaszcza jeśli pokój jest nagrzany.

Dzieki za pomoc ! :slight_smile:

Widze koledzy pomogli, i jak jest zmiana temperatury po zamknieciu obudowy ???

Jutro dam wam porównanie