Najbardziej opłacalna karta od Nvidii? ~1000zł max

Sam już nie wiem kompletnie co zrobić. Mam mętlik w głowie :roll:

Zastanawiam się nad numerem 1 i 4(jedna nie SLI) lub jakimś 8800gts tylko nie wiem, którym: czy od Inno3D, Asusa czy BFG.

Najlepsze OC wydaje mi się, że będzie na karcie nr 1.

a to ty nie masz tego co w podpisie ?

podsumowując,

jak masz nadmiar kasy i chęc ją wywalić w bloto (prawie 0,5k nie kupując 4850) to bierz 1

jak masz 88gts to nie opłaca sie wymieniać

Ja obecnie mam 8800GTS 320MB od Asusa, karta ma ponad rok już, no i wydaje mi się, że czas na zmiany :smiley: A ten 4850 jest dużo wydajniejszy od 9800GTX? Czy po OC da radę go przebić?

Jego wydajność jest porównywalna, w większości testów lepsza, a przy tym sporo tańsza. Jak zaczynasz myśleć o tym radku to już jest dobrze :wink:

a ta karta ASUS HD3850x2?

pomyłka ? jak nie to cienizna,

miało być chyba 4850 ? wtedy to joo

chyba literówka nie,?

Nie, to nie pomyłka. Tylko za późno wydana. Teraz jest kompletnie nie opłacalna. To jak, bierzesz tego HD 4850 czy nie? Radziłbym ci szukać kupca na płytę, sprzedać ją, dozbierać i kupić 2x4850 oraz nową płytę pod crossfire. Chyba, że nie potrzebujesz 2 kart…

Nie chcę sprzedawać płyty. Wgrałem nowego biosa i myślę, że jeszcze trochę na niej pociągnę. A nowa dobra płyta + 2x4850 to za duży wydatek. Nie muszę mieć dwóch kart bo myślę, że spokojnie pogram w gry na jednej, tylko szukam takiej która będzie najwydajniejsza i której nie będę musiał “zaraz” wymieniać.

1 możliwość. na jednej 4850 zagrasz prawie we wszystko na max…

2 możliwość. sprzedanie starej karty i płyty, kupno nowej plyty i jednej 4850

a GTX 260 jest wydajniejszy od 4850?

W/g tych testów GTX 260 za każdym razem jest lepszy od tego radka o kilka i nie kiedy kilkanaście klatek. Kartę będę kupował dopiero pod koniec lipca i wtedy może jeszcze stanieje.

Tak, tylko że ta karta jest w kij prądożerna i osobiście bałbym się podłączać tego pod ten zasilacz.

Poza tym jak myślisz - dlaczego GF jest droższy od Radeona? Ewentualnie możesz poczekać na taki twór, jak 4850x2, ale pewnie wyjdzie on nieprędko.

http://www.tomshardware.com/reviews/rad … ,1964.html

Dziękuje i wszystko jasne ?!

4870 RLZ a jak jeszcze wydzie XOC to na prawdę nareszcie nVidia ma trochę ciężkiej pracy a nie tylko te “odgrzewane kolety” :hahaha:

http://www.purepc.pl/konkurent_dla_r700 … z_jesienia ;] ja bym sie wstrzymal teraz z kupnem i poczekał ten miesiąc, dwa

Szczerze to ja też.

Po wiadomościach takich, jak ta ewidentnie widać, że Nvidia boi się AMD jak ognia. Ciekawe, co zrobi AMD?

Zawsze tak bylo, AMD/ATI sie balo nVidi teraz na odwrot i potem znowu AMD/ATI sie bedzie balo i tak w kolo macieju

A czytałeś tą wiadomość do której zamieściłeś linka w swoim poście ? Chyba nie, no chyba że gwiazdkę obchodzisz we wrześniu ? Pisze jak byk że jesienią trafią karty do testów a na rynek możliwe że na gwiazdkę. Jakbyś nie wiedział to mamy lipiec, do grudnia jeszcze 5 miesięcy, a na rynku komputerowym to całkiem spory kawał czasu. Wtedy też pewnie ATI zacznie wypuszczać newsy o zupełnie nowej karcie i będziecie radzić żeby poczekać jeszcze dwa miesiące aż ceny spadną ?

Taak… przez 2 miesiące sie moze duzo zdarzyc. Decyzja nalezy do autora watku

Kolejny odgrzany kotlet w tech 55 nm w wykonaniu nvidii :roll:

9800GTX+ to 9800GTX tylko zmieniona tech z 65nm na 55nm.

9800GT to 8800GT tylko zmieniona tech z 65nm na 55nm.

Czy oni nie mogą zrobić całkowicie nowej karty ?? nie rozumiem ich.

Już są plotki o R800 w tech 45 nm :stuck_out_tongue:

Pewnie koło nowego roku ATi wypuści już R800, więc znowu miazga z NV.