Najbardziej opłacalny zestaw, AMD czy Intel

Zastanówmy się najpierw kto robi te testy i na jakiej zasadzie ustala próg płynności. Grałem na bardzo różnych procesorach w gry z testów i jakoś nigdy nie czułem, aby nie chodziło płynnie, a żadnym z nich nie był Core i7, Core i5 czy Core 2 Quad.

Zauważ, że powyżej progu płynności w większości testów są tylko procesory Intela, nawet jest tak, że 955 jest niżej niż E8500. Więc, albo ktoś nie był neutralny, albo na prawdę nie umie powiedzieć kiedy gra chodzi płynnie, a kiedy nie.

Niedawno było PGA, tam wciskali nawet “eksperci” i fatality wciskali kity, iż: “przy grze w Quake , gra lepiej chodzi na Core i7 niż na innych procesorach” - co jest kompletną bzdurą.

Każdy procesor ma swoje plusy i minusy jak już ktoś stwierdził, Core i5 jest lepszy technologicznie od AMD, ale nie można ryzykować stwierdzeń typu gra chodzi płynnie tylko na Intelu… Ja swoje wypowiedzi opieram na własnych doświadczeniach, a nie tylko na testach, o których już wcześniej wspomniałem.

Więc puentując nadal jestem przy zainwestowaniu w lepszą grafikę i PII. Ale jeżeli wolisz stracić na grafice argumentując to tak, że ten podzespół wymienia się częściej możesz postawić na technologicznie lepszy Core i5, ale tę różnicę zauważysz przy innych operacjach niż granie.

Pozdrawiam Adalberta -B.

Testy były przeprowadzane na takich ustawieniach, by część procesorów znalazła się pod umownym progiem płynności, a część ponad (po co testować na takich ustawieniach, w których wszystkie procesory zapewniają płynną rozgrywkę?). PII przegrywa z Intelem (czy to i5 czy e8500) ze względu na niższą wydajność pojedynczego rdzenia (e8500 ma ich tylko dwa, więc może sobie pozwolić na dużą częstotliwość, i5 ma tryb Turbo), która zazwyczaj w grach liczy się bardziej, niż wydajność 4rdzeni (poza kilkoma wyjątkami).

Zgodzę się na następujące stwierdzenie: jeżeli komputer nie będzie modyfikowany przez długi czas (2-3 lata?) to lepiej będzie wziąć PII i lepszą grafikę, natomiast jeżeli za pół/rok będzie możliwa modernizacja, to lepiej wziąć i5 i po tym krótkim okresie sprzedać kartę grafikę i kupić nową.

Pozdrawiam skitles01. :slight_smile:

żeby nie wprowadzać potencjalnych “zakupowiczów” w błąd. Decyzję zostawiamy autorowi :D.

Adalbert przekonałeś mnie do i5 i słabszej grafy. :slight_smile:

No tak, decyzję podejmie autor (opinie nasze ma, linki do poglądowych testów też). Pytanie czy jednak w przeciągu roku gotowy jest zakupić nową grafikę?

Może nawet starczyłoby na troszkę więcej.

I tu znowu wracamy do mojej propozycji :stuck_out_tongue:

Czekamy na autora :).