Najbezpieczniejszy sposób obsługi konta


(Cerberxes) #1

Witam, tak jak w temacie już napisałem mam pytanie co do najbezpieczniejszej drogi dostępu do konta internetowego w Inteligo.

Czy wystarczy distro LiveCD czy może skorzystać z VMware i na wirtualnym systemie skorzystać z ich przygotowanego na tkaie okoliczności trybu?


(fiesta) #2

Bez przesady, wystarczą zabezpieczenia ze strony banku, dobrze zabezpieczony Twój komputer i zdrowy rozsądek.

8)


(Zbych ) #3

inteligo to jedno z najlepiej zabezpieczonych kont i tak jak powyżej wystarczy, czyli nigdy nie podawać loginu i hasła no i oczywiscie kodów na stronach podszywających pod inteligo , bank nigdy nie żąda aktualizacji konta czy podania kodów (kilku kodów) drogą "internetową", niestety ale niedawno kilka set klientów inteligo nie zastosowało takiej ostrożności i sraciło troche kasy. A no i w zasadzie nie kożystać z "Inteligo" na innych kompach (kawierenki czy inne punkty dostępu) bo kaylogery mogą "zanotować" login i hasło , a z kodami to już prosta sprawa bo wbrew zapewnienią banku wpisanie 3 razy błędnie loginu czy kodów powinno zablokować dostęp do konta ale blokada działa tylko na login czy hasło a na błędne wpisywanie kodów już nie i można z kodami do woli próbować , sam kiedyś miałem zamazaną jedną cyferke z kodów i za chyba 7 razem udało mi się ją "odgadnąć".


(Monczkin) #4

Na to nie pomoże nic.

Cerberus , dramatyzujesz. Poczytaj zasady bezpieczeństwa na stronie banku. Co z tego że użyjesz livecd? A co powiesz, jak np. logujesz się na konto email i masz "wiadomość" do banku (phishing) z prośbą o zalogowanie i podanie pewnych informacji. I co??

Masz liveCD, jesteś bezpieczny!!

Bzdet.

Myślenie i porządne zabezpieczenie.


(Cerberxes) #5

Dzięki za ostrą krytykę:slight_smile:

A wracając do tematu, właściwie to się zgadzam za bardzo się przejąłem samym hasłem kłopotów z kontami, a zapomniałem że dotyczyły one phishingu na który (raczej) jestem odporny