Najlepsza alternatywa dla gg

AQQ :slight_smile:

Świetna alternatywa dla gg

Konnekt.

Masa świetnych wtyczek. Szkoda, że nie jest już od dawna rozwijany, ale mimo to nie odstaje w niczym od innych komunikatorów. Jeśli ktoś tylko posiedzi godzinkę i sobie odpowiednio skonfiguruje to nic go nie przebije. Niestety większość po zainstalowaniu rezygnuje z powodu słabych możliwości (bez wtyczek dodatkowych) i przede wszystkim odstraszającemu wyglądowi.

A poza tym Kadu. Jest już wersja na Windowsa ale nie sprawdzałem. Używam pod Linuksem i jest bardzo dobry.

Ja też bym doradził AQQ. Choć ja jakiś czas temu z niego zrezygnowałem (między innymi nie podobały mi się reklamy, dodawanie kontaktów przypominające instalator i inne drobnostki) to jednak nadal uważam, że to bardzo dobry komunikator.

Ja postanowiłem napisać sobie swój komunikator (nazwy nie podam, bo oberwę za reklamę). Jakbyś chciał zobaczyć, mam linka do strony w profilu. Ale do AQQ jeszcze mu sporo brakuje, więc lepiej zobacz sobie AQQ.

WTW jest fajny, ponieważ nie posiada reklam i szybko działa.

Ale Whatever jest jeszcze w fazie beta (ja pamiętam jeszcze fazę alfa :slight_smile: ) i ma błędy, nie ma jeszcze wszystkich funkcji.

Co nie zmienia faktu, że i tak działa lepiej od Gadu-Gadu.

prawie wszystko działa lepiej od GyGy :wink:

ja powiem tak siedziałem na AQQ przez dłuższy czas, ale denerwował mnie za dużo bajerów za cukierkowaty i trochę powolny. Teraz siedzę na Tlenie i także nie jestem zadowolony nie jest zły, ale trochę upierdliwy. Można dostać szewskiej pasji gdy ktoś chce nam przesłać jakiś plik albo gdy ktoś z poza listy znajomych wkleja nam jakiś link czy coś. GaduGadu to już porażka, to już nawet nie komunikator tylko jakiś kombajn społecznościowy i do tego niestabilny. Tak więc nadal nie znalazłem komunikatora dla siebie który by w 100% obsługiwał gg

Bo takiego nie ma. Nie zapominaj, że specyfikacja techniczna protokołu GG jest zamknięta, dlatego nigdy żadna alternatywa nie będzie z nim w 100% zgodna. W tej chwili najbardziej zgodny jest komunikator AQQ 2.x. Jakie bajery Ci w nim przeszkadzały? Bo daje spore możliwości optymalizacji.

Również polecam AQQ. Komunikator stabilny, jedynie co irytuje to zachowanie okna komunikatora podczas odtwarzania filmów.

Chciałem zapytać przy okazji posiadaczy o wtyczkę, która zbierała opisy znajomych i zapisywała je. Ktoś kojarzy? :wink:

http://forum.aqq.eu/topic/1812-aqq-contact-state/

Nie jestem przekonany owszem ma sporo fajnych funkcji, ale powiedzmy sobie szczerze prawie nigdy z nich nie skorzystamy bo zazwyczaj druga strona również musi posiadać te wtyczki czy też AQQ. Tak np. z tym pisaniem w czasie rzeczywistym druga strona musi posiadać jabbera, a powiedzmy sobie szczerze 80 % ludu siedzi na GG. Co mi przeszkadza ogólnie to wygląd. Jest strasznie sztuczny, a skórki mimo że ładne to mało funkcjonalne. Ogólnie guziki malutkie i ciężko trafić i bez przedniej konfiguracji AQQ męczy. Poza tym odczuwam jakiś dyskomfort gdy z niego korzystam to tak jakby mieć ość w gardle. Takie ot dziwne uczucie że coś jest nie tak :). Nie mówię, że AQQ jest złe po prostu jakoś mi nie pasuje.