Najlepsza darmowa wyszukiwarka plików i folderów?

Jeśli masz Frameworka 4, to ten program ma drzewo folderów i u góry pasek wyszukiwania folderów http://www.programosy.pl/galeria,folder-size-explorer.html

Poszperałem :wink:

W FARR by znaleść tylko foldery należy napisać “szukana nazwa lub jej część” a potem “-.” lub “+”

Więc jednak nie jest trudno.

 

Zaczęłam testować te programy. Na pierwszy ogień poszedł Wise JetSearch. Szuka szybko, lista wyszukiwania nie znika po otwarciu wybranego wyniku i można sortować wyniki wg daty, rozmiaru oraz typu. Niestety nie znalazłam w nim opcji, pozwalającej na szukanie tylko folderów. Program jest bardzo prosty i nie ma tam praktycznie żadnych ustawień. Nie znalazłam możliwości wyszukiwania z poziomu konkretnego folderu ani w ogóle możliwości szukania tylko w wybranym folderze. Nie ma podglądu miniatur. Także jak dla mnie odpada. Szkoda, że Bogdan_G nie wypisał tego wszystkiego, wtedy wiedziałabym, że to nie jest to, czego szukam.

Miałam już testować ten FARR, ale ktoś na innym forum polecił mi Everything i po krótkim testowaniu program wydaje się jak dotąd najlepszy. Lista wyników wyszukiwania nie znika po otwarciu wybranej pozycji, można sortować wyniki wg daty, typu, rozmiaru i innych. Można zaznaczyć, że mają być wyszukiwane wyłącznie foldery, można szukać po rozszerzeniu. Nie ma tylko podglądu miniatur. Można ograniczyć wyszukiwanie do konkretnego folderu, ale trzeba wkleić ścieżkę do niego. Nie wiem czy jest inny, wygodniejszy sposób, np. wyszukiwanie z poziomu otwartego folderu.

Bogdan_G: sprawdziłam jeszcze polecony przez Ciebie SearchMyFiles. Pozwala wyszukiwać z poziomu wybranego folderu i ma wiele przydatnych opcji. Pozwala sortować wyniki wg różnych szczegółów, szukać wg rozszerzenia, wykluczać z wyszukiwania wybrane podfoldery i typy plików, szukać tylko folderów bądź tylko plików. Można skopiować ścieżkę wybranego pliku czy dodatkowo przeszukać wyniki wyszukiwania. Ma opcję wyszukiwania duplikatów. Niestety nie wiem, o co chodzi z tą maską plików i folderów i gdzie właściwie należy wpisać szukaną frazę. Przykładowo szukałam pliku, który zawiera w nazwie słowo “kwiaty” w folderze z obrazkami. Wpisałam najpierw w rubrykę: Plik zawiera -> Tekst: kwiaty i zaznaczyłam “znajdź pliki” oraz liczba podfolderów: bez limitu. Wybrałam również, aby nie szukał plików ukrytych, skompresowanych i systemowych. Program szukał strasznie długo, dłużej chyba od wyszukiwarki systemowej i nie wiem dlaczego. Próbowałam jeszcze to samo, ale w pole maska plików wpisałam: *.png; *.jpg; *.gif; *.jpeg aby zawęzić wyniki i znów szukanie trwało bardzo długo. Ostatecznie nic nie znalazło, bo nie chciało mi się tyle czekać na wyniki i zamknęłam program. Mógłbyś napisać o co tam chodzi? Czy ja się źle nim posługuję czy faktycznie jest taki powolny?

Ostatecznie po przejrzeniu wielu różnych wyszukiwarek zdecydowałam się na FileSearchy - program podobny do Everything (który wcześniej był moim faworytem), ale nieco wygodniejszy w obsłudze i pozwala szukać z poziomu wybranego folderu. Wyszukuje bardzo szybko, jest w pełni spolszczony (a w każdym razie znacznie bardziej niż Everything), bardzo przejrzysty i obsługuje także parametry wyszukiwania typu: or, not. Zrzut: http://i.imgur.com/gBIP6Lu.png

Niestety, nie znalazłam wyszukiwarki, która prezentuje wyniki wyszukiwania obrazów w postaci miniatur, niektóre tylko mają podgląd pliku po kliknięciu, ale to nie jest mi specjalnie przydatne. Szkoda, bo wobec tego nie mogę całkowicie zastąpić wyszukiwania systemowego. Czasami po prostu potrzebuję przejrzeć wszystkie pliki obrazów w jakimś folderze i znaleźć właściwy po miniaturze, bo nie mam pojęcia, jaką ma nazwę. Dziwne, że żadna zewnętrzna wyszukiwarka nie oferuje takiej opcji.

Zastanawiam się jeszcze nad sprawdzeniem tego Folder Size Explorer, ale to nie jest typowa wyszukiwarka, tylko menadżer plików, a ja mam już Q-Dir, który także pokazuje rozmiary plików i folderów. Niestety nie posiada własnej wyszukiwarki, korzysta z systemowej.

Sprawdziłam w końcu i Folder Size Explorer, bo miałam nadzieję, że jako menadżer plików będzie chociaż wyświetlać te miniatury. Nie ma opcji wyszukiwania tylko folderów i w ogóle nie obsługuje żadnych dodatkowych parametrów wyszukiwania. Nie ma też w ogóle możliwości zmiany widoku na miniatury. Kompletne porażka w tym względzie. Program przeznaczony do zupełnie innych celów.

/Edit

Autorko, wstydź się.

Judykator: Niby czego mam się wstydzić? Trochę pośpiesznie pochwaliłam Copernic Desktop Search, bo jak się okazało, nie ma on także możliwości ograniczenia wyszukiwania tylko do folderów, czego nie zauważyłam od razu, a byłam pewna że ma taką opcję. Dlatego usunęłam posta, ale i tak to prawda, że ludzie tutaj bardzo często nie zwracają uwagi na to, czego naprawdę szuka pytający, tylko polecają swoje ulubione programy, albo programy znalezione w Google, których sami nie testowali i niewiele o nich wiedzą. W rezultacie trzeba i tak samemu wszystko testować, aby sprawdzić, co dany program ma, a czego nie ma. Także odpowiedzi, które tutaj otrzymałam nie były szczególnie pomocne. I z całą pewnością nie napisałam wcześniej nic obraźliwego. Dlatego tym bardziej nie rozumiem Twojej uwagi.