Najlepsza plyta glowna do E8400 na dzis to?

jak w temacie, cena nie gra roli, pamieci DDR2.

DFI LP LT X38-T2R

Asus Maximus

ABIT IX38 Quad GT

co byś z tych niewzioł wyciągniesz maxa z procka.

Godne polecenia i owiele tańsze

DFI LANPARTY DK P35-T2RS

Foxconn P35A -S

ABIT IP35 Pro

MSI P35 Neo2-FR

maxforce ,

zapomniałeś o Foxconn P4MARS cena ok. 700 zł recka na pclab.pl, egielda.com.pl, in4 .pl. Miłej zabawy przy podkręcaniu :mrgreen:

chipset X38 nie jest jakiś pr0, te same a nawet niższe możliwości od P35 chyba, że ktoś ma zamiar łączyć karty w CF

co do płyty jest jeszcze DFI LAN PARTY UT P35-T2R, Foxconn Mars, Foxconn P35AP-S, gigabyte GA-P35C-DS3R, Foxconn x38a DF

i zależy czego wymagasz od płyty - jak zależy Ci na SLI to bierz coś na nforce 780i np evga nforce780i

ponoć są głosy, że te nowe serie płyt od Asus’a (w tym maximusy) są coraz częściej awaryjne…

na razie mam EVGA n680i SLI i procesor E8200, ktory odpala sie na 3.4GHz, a zalezy mi na tym zeby dzialal na 4GHz. wiec zamienie go na E8400 i pytanie czy jest sens wymieniac plyte?

jeśli nie wykorzystujesz SLI to jak najbardziej myślę, że tak - Bierz Foxconn’a Mars jak masz kasę, na E8400 z 4GHz problemu nie będzie żadnego (chyba że kijowa sztuka proca). Przy dobrym chłodzeniu 4,5GHz możliwe

Całkowicie nie opłacalne i bezsensu jak chcesz 4zGhz przy 8400 spokojnie na tej płycie uzystasz fsb 450 a nawet więcej co w zupełności wystarczy do wykręceni powyżej 4Ghz.

http://www.evga.com/forums/tm.asp?m=242 … y=&#242028

jak widać stabilne 4.2Ghz ,4.3 niestabilne ze względu na temperature CPU,to teraz zadaj sobie pytanie co zyskasz po zmianie.

ha jeżeli masz bardzo dobrą płytę i obsługującą serie 8XXXX kupno nowej to raczej głupia decyzja kręć max. na obecnej płycie zadbaj tylko o jak najlepsze chłodzenie procka (aktualne testy coolerów na egielda.com.pl), mostka północnego i ewentualnie Ram-ów i w to ładuj kasę, nie w nową płytę oczywiście masz dobry zasilacz?