Najlepsze chłodzenie do athlona xp 2200+?

(system) #1

Witam! Chciałbym się dowiedzieć jakie by było najlepsze chłodzenie do tego procka. Zastanawiałem się nad ARCTIC COOLING COPPER SILENT 3. Widziałem nawet dobre opinie o tym wiatraku, że jest dość cichy i łatwy w montażu. Jakby ktoś nie wiedział to ten procesor jest pod socket A/462.

(Gen Salvador) #2

nic odpowiedniejszego nie znajdziesz

(system) #3

I jeszcze może polećcie mi paste termo-przewodzącą bo ta co jest w zestawie do copper silence 3 (mx-1) jest podobno kiepska

(Myregistryaccount) #4

Arctic Silver 5

(system) #5

A co sądzicie o arctic cooling mx-2?

(Mandrasik17) #6

nie wiem ale bardziej sprawdzona jest AS5

(Paweł0303) #7

też może być

(Gen Salvador) #8

lepsza od AS5, a cena ta sama wiec bierz bez zastanowienia

(system) #9

A Zalman ZM-STG1 ?

(klopas) #10

podobno jest lepszy od mx2...

(system) #11

No właśnie nie wiem. Teraz zastanawiam się między mx-2 a zalmanem

(klopas) #12

mx2 jest więcej (mx2 ma 4g a zalman 3,5g)

(system) #13

Ale mi chodzi o wydajność

(Maniekz1985) #14

To powinno rozwiać twoje wątpliwości.

Ja osobiście kupiłem Zalmana i nie żałuję ani trochę. Z nakładaniem nie ma problemu a i reszta też jest OK.

(Dawid Sloma) #15

...to czy arctic cooling czy Zalman - decyzję podjąć będziesz musiał sam. Niedawno miałem podobny problem - przeglądałem różne fora pytałem o opinie różne osoby i zdania na temat obu past były podzielone. Jedna i druga ma swoich zapalonych zwolenników. Obojętnie jednak, którą wybierzesz będzie napewno DOBRA i żałowac nie będziesz.

Ja wybrałem Zalman ZM-STG1 a na decyzji zaważył fakt że bardzo łatwo się ją stosuje (rozprowadza). To tyle :mrgreen:

(Gen Salvador) #16

jedyna różnica to wydajność po godzinie od nałożenia, nie wydaje mi się żeby ktoś o zdrowych zmysłach co godzinę zmieniał procesor lub pastę. a po tym czasie już wyniki testów są identyczne. Obie pasty są bardzo dobre, zalman się ławo rozprowadza ale prawdę mówiąc to dużo się marnuje bo nie można z tego kubełka wszystkiego wyciągnąć. AC MX-2 jest tańszy.

(Elfuego1) #17

bierz arctic cooling 3 tanie i dobre mam, z orginalnym cullerem miałem w stresie na athlonie 2500 65stopni teraz 55, a paste dają w zestawie

(system) #18

To że łatwo się rozprowadza to jest mi obojętne bo brudną robotę odwalać będą komputerowcy :slight_smile: