Najlepsze możliwe komponenty dla płyty gł. ECS K7S5A

Posiadam już tą dosyć wiekową płytę główną (cała reszta kompa zresztą już też swoja latka zresztą ma). Myślę o jakimś małym upgradzie. Powiedzcie jakie komponenty (chodzi mi głównie o RAM i grafikę i może jeszcze procesor) będą najlepsze dla tej płyty no i ewentualnie ile to będzie kosztowało? :slight_smile:

ile masz kasy ?

podaj reszte kompa

Ta płyta Max XP 2600+ (chyba) zobacz na stronie producenta.

Grafiki pewnie 1.5V (AGP wer. 2.0)

Podaj ile masz na części? Jaki masz części, zasilacz?

Dlaczego chcesz wkładać możliwe najlepsze części? Przecież ta płyta to jakościowy low-end.

Złączono Posta : 21.02.2007 (Sro) 17:17

Więc tak, niezalezy mi na jakimś superhiper szybkim potworze. Z tego co czytałem najlepszy możliwy procesor jaki można wsadzić na tą płytę to

AMD 2600+ (.13u) (256K,333,Socket 462)*, obecnie mam starusieńkiego durona 1 Ghz, czytałem że maks można wsadzić 1 gb ramu (obecnie 256 mb) nie wiem jedynie jak wygląda sprawa z grafiką? Moje GF 2 MX mi się sprzykrzyło, przydało by się coś “odrobinę mocniejszego”/szybszego. Zasilacz to Take Me 140W 230V 4A 50Hz W (wiem, wiem, że szajs)

Nie wiem jak z ceną właśnie chciałbym się tego dowiedzieć.

*Jakie on ma taktowanie??

~2 GHz.

Podaj konkretnie ile masz.

Można zmienić część kompa (płyta, ramy, proc, grafika, zasilacz) i tego zostawić w spokoju. Na proca i ramy wydasz tyle samo co na nowe części.

Grafika z nową mogą być problemy, jak kupisz pracującą tylko na AGP 3.0.

no fundusze to coś w granicach 400/500, no MAKS. 600 zł

Forton 350W MDN®/ THA-P 350W 50-80 zł, Modecom MC 350W ~100 zł.

Sempron 3000+ 200 zł

Biostar TForce 6100 AM2 230 zł

Goodram 667 Mhz 512 Mb 130 zł

Wyjdzie w okolicach 600 zł.

OK.

Ale niestety jest możliwość, że uda mi się wydobyć tylko 450-500 zł

Jaki konfing radzilibyście w takim wypadku.

Wiem, że stare części można sprzedać, ale raczej fortuny nich nie zarobię. Proszę o poradę tak na wszelki wypadek…

Chciałbym mieć tak jakby plan b)

np za miesiąc kupisz proca w tym płytę, ram i zasilacz, zasialcz na razie do starego, płyta i ram na półkę, za miesiąc zamówić procka.

O!

Dobry plan! :smiley: :slight_smile: :slight_smile:

Wielkie dzięki.

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 9:31

Hmm…

Z tego co czytam w sieci, to ten procek jest procesorem 64 bitowym, moje pytanie w takim razie brzmi:

Czy będzie on współpracował z moim 32 bitowym XP Pro?

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 9:59

Moja karta dźwiękowa jak również graficzna jest zintegrowana z płytą główną, tzn, że też do wymiany, czy może zostać?

Ten procesor obsługuje systemy 32 i 64 bitowe.

Zintegrowanych kart graf i dźwiękowych nie można wymienić, jak kupisz tego Biostara to w przyszłości będzie można włożyć dowolną kartę na PCI-E 16x np. GF 7600/8300, kartę dźwiękową na PCI lub zewnętrzną na usb.

A ja na Twoim miejscu bym do zbierał jeszcze kasy i kupił części po pewnym czasie bo tak ze teraz kupisz procka i płytę główna a za miesiąc grafe i dysk to wg mnie nie ma sensu gdyż za miesiąc procek i płyta stanieją :slight_smile: Dozbieraj kasy i wtedy kupuj :slight_smile:

Czyli, że ta, którą aktualnie posiadam może zostać i nie będzie się gryźć z biostarem? Wybacz moje niezrozumienie, ale jestem prawie całkowicie zielony w tych sprawach. :oops:

Biostar posiada w sobie kartę graficzną a karta graficzna GF 2 MX nie podejdzie do tej płyty głównej.

tej grafy nie wsadzisz do tej płyty bo ona ma złacze agp a w biostarze jest wolne złącze pci-e 16x ale i tak ta zintegrowana jest lepsza od tej co aktualnie posiadasz

Przepraszam, że być może wprowadzam Was w błąd i niejasno się wyrażam, ale mi rozchodzi się o kartę dźwiękową.

A masz kartę dźwiękową w slocie PCi? jeśli masz to podejdzie jak nie masz to ten biostar ją posiada.