Najlepszego darmowego Firewall'a

kurcze bo potrzebuje cdzegos co by mi pilnowallo kom mpa a nie wiem cotu wrzucic i jak skonfigurowac

jakby ktos cos zaproponil to bede wdzieczny

pozdrawiam :multi:


Asterisk

Było było było… ;/

Z darmowych polecam Sygate Personal Firewall - łatwy w obsłudze, darmowy.

Z płatnych polecałbym Norton Internet Security, w którym to pakiecie zawarty jest Firewall, Antywirus, oraz inne moduły. Można także osobno kupić Norton Personal Forewall, ale to chyba nieopłacalna czynność, z uwagi na małą różnicę cenową pomiędzy NIS a NPF. :smiley:

Zone Alarm RULEZ…(darmowy)

Oto kolejny problem z cyklu „jednemu podoba się matka a drugiemu córka…”. Ale do rzeczy. Możesz przejrzeć testy zamieszczane w prasie komputerowej – tam znajdziesz kilka najlepszych darmowych. Ja osobiście lubię te, które mówią do mnie w zrozumiałym języku – to ułatwia konfigurację i korzystanie. Kiedyś używałem „kultowego” Zone Alarm. Następnie przesiadłem się na Outpost Firewall Free , z którego korzystałem bardzo długo i byłem zadowolony. Po podłączeniu się do osiedlowej kablówki wystąpiły problemy z otwieraniem niektórych stron m.in. Dobreprogramy.com – był to jednak okres ogólnych problemów z otwieraniem tej strony. Wtedy przesiadłem się na Kerio PF , który przez 30 dni działa w wersji pełnej następnie w wersji darmowej ale z nieczynnymi niektórymi funkcjami – bez których jednak można żyć. Przez pewien czas korzystałem także z wersji demo programów komercyjnych – to jednak wymaga ciągłego szukania „promocji” i przeinstalowywania. Wybór jednak należy do Ciebie. Każdy jest dobry jeśli mądrze i rozsądnie korzystasz z Internetu.

Ten firewall jest naprawde do d***. Zainstalowałem najnowszą wersje i pingi podskoczyły mi do 300-400 a jak go wyłączyłem to znowu były niskie(15-40). Sprawdzałem na Quake’u III Arena. Wszystkim odradzam ten badziew :stuck_out_tongue:

ok no dobra a jak juz mam np sygate to co tu blokowac ??? czy pozwolic na samowolne ladowanie sie bibliotek dll i jak tego dziada wogole konfigurowac zeby zabezpieczyl a nie zwalnial???

no panowie i panie oto kolejny moj problem :-k

:arrow: Google

Np:

Tutaj

Tutaj

tenkju wszystkim za pomoc :onfire: