Najlepszy edytor PHP

Jaki jest najlepszy edytor PHP?

hmm każdy jest dobry.

Mi do gustu przypadł Notepad++

Ja też używam Notepad++, a tak w ogóle to nawet zwykły notatnik się nada :stuck_out_tongue:

notepad++ posiada kolorowanie i podpowiadanie składni. tyle do php wystarcza.

Ale jeśli chodzi o najlepszy program do PHP, to chyba Dreamweaver, a do ASP.NET - Visual Studio

eclipse jest calkiem przyjemny

Notepad++ nadaje się tylko jak ktoś pracuje nad jakimś mikroskopijnym projekcikiem. Na co dzień przydaje się coś ze wsparciem projektów, podpowiadaniem składni pomiędzy plikami, coś jak Netbeans, albo Eclipse, przy czym osobiście preferuje Netbeans.

Kate edytor kde 3,5/4 najlepszy :wink:

Jako iż dużo piszę w NetBeans (co prawda nie w php) to mogę go śmiało polecić, wygodne jak Visual Studio :slight_smile:

Do tego notepad++, i takie combo spokojnie Ci wystarczy do wszystkiego, oba programy free :wink:

dobry jest też zend lub aptana ale szukam czegoś lepszego

Komodo Edit lub płatny IDE, Bluefish, Geany.

Netbeans nie lubię przez to ze nie mogę edytować plików bezpośrednio na serwerach.

Lubię za rozbudowanie oraz za to ze jako jeden z nielicznych potrafi wykorzystać wszystkie 3 rdzenie w 100%:slight_smile:

Vim :slight_smile: Jeśli ogarniesz polecenia.

Phight3r , jeśli pytając o “edytor PHP” miałeś na myśli również IDE to ja także polecam NetBeans.

Z tego co wiem można lokalnie albo przez wbudowany klient ftp

Można zaimportować, ale importuj większy projekt z setkami/tysiącami plików. Akurat potrzebuję SFTP. Żeby nie to poużywał bym go.

Jest też mało responsywny, no ale to chyba wina Javy.

Swoją drogą szkoda ze nie ma edytora poza 2 linuksowymi, które obsługują fish - na tym to jest ekstra szybkie połączenie.

ra-v w Linuksie masz możliwość zamontowania ftp jako zwykły dysk (w sensie zamontowanie do wybranego katalogu). Wydaje mi się że powinno to umożliwić pracę z Netbeans zdalnie. Poczytaj sobie o curlftpfs.

A wyobrażasz sobie prace na GSM na takim edytorze co będzie tak samo często z niego korzystał jak z dysku?

W sumie na win nie jest nic lepiej.

Co do edytorów moim pierwszym był Context I do dziś używam czasem w wersji portable. Przydał by się taki edytor jajo natywny program w Windows.

ra-v no oczywiście że nie, ale mając stałe porządne łącze można to zastosować. Podałem to tylko jako rozwiązanie problemu z brakiem pracy zdalnej z Netbeans, ale oczywiście że w przypadku GSM takie rozwiązanie odpada (choć może na HDSPA/LTE dało by radę).

Hmm, ja używam bluefisha, ale sprawdze tego nodepada.

Heh, no o HSDPA/HSPA myślałem, bo o EDGE nie ma mowy :smiley: Nawet na słabszym radiu czy Neo jest kiepsko. Sam chciałbym znaleźć coś lepszego od Komodo Edit… w sumie jest Komodo IDE no ale troszkę kosztuje (330 $).

Powiem tak - ja używałem w takiej kolejności edytory jak poniżej. W sumei na początek warto wziąć cos lekkiego - bo szkoda iść czołgiem na muchę.

  1. ConTEXT (ok 2 lat)

  2. Quanta+ (ok roku, tylko Linux, na WIndows nadal ConTEXT)

  3. Bluefish (ok roku, początki Windows + Linux)

  4. Komodo Edit (od 3-4 lat).

Potem chwilę Geany i Netbeans.