Najlepszy firewall

Chciałbym się dowiedzieć jaki jest najlepszy firewall zdaniem użytkowników.

Pytanie stare jak internet.Po zobacz tu http://www.matousec.com/projects/proact … esults.php

Po 2 Przed głupotą ludzi nawet najlepsza zapora nie uchroni.

PS.Ciekawe że tak zachwalany Outpost spada w rankingu.Sam używam comodo od długiego czasu i jestem zadowolony.

Wiem że pytanie stare ale czasy się zmieniają i firewalle też.

Dlatego ja obstaje za comodo.Co najważniejsze jak widziałeś na podanej stronie jest skuteczny,darmowy,i od jakiegoś czasu po Polsku.

po pierwsze na matousec testowane są przede wszystkim HIPSy

po drugie testowane są tam stare i nowe wersje programów i przykładowo commodo testowana była aktualna wersja z 10.10.2009

outpost testowany był jakieś 5 miesięcy temu zonealarm jakiś rok temu więc siłą rzeczy testy nie mogą być obiektywne

Ja po przeczytaniu kilku postów na forum i zobaczeniu rankingu na matousec wybrałem PC Tools Firewall Plus.

Jako że nie chce zakładać nowego tematu mam jeszcze jedno pytanie co do bezpieczeństwa.

Mam Avast 4.8 Home PC Tools Firewall Plus i Malwarebytes’ Anti-Malware.Czy to dobry zestaw?

Witam,

Mnie z kolei interesuje na jakiej zasadzie te firewalle byly testowane, tzn. czy konfigurowano je jakos, czy sprawdzono je na ustawieniach domyslnych zaraz po zainstalowaniu?

Pozdrawiam,

Masakrator

Ja posiadam tylko Avasta i Firefoxa na bieżąco aktualizuje i to i to. Żadnych problemów. Możesz zainstalować i 10 zestawów i na nic się to zda, jeśli sam nie będziesz przestrzegał reguł bezpieczeństwa w internecie ( np ściąganie wadliwych programów z wadliwych źródeł)

Tak na przyszłość pisz jaki system operacyjny masz na myśli: Windows, GNU/Linux, BSD, MacOS czy inny, bo trzeba się albo domyślać że chodzi o Windowsa albo czekać kilka postów a zdarzało się nie raz na niejednym forum, że ktoś pytał o program dla innego systemu niż Windows ale o tym nie wspomniał i ludzie się tylko niepotrzebnie produkowali :slight_smile:

Do tego dołożyłbym obowiązkowo założenie konta z ograniczeniami i tylko z niego korzystał, skorzystał z konsoli MMC i poustalał zasady grup lokalnych, jeśli masz wersję Professional systemu. Najważniejsze jest też myśleć co się robi, bo bezmyślne klikanie w co popadnie spowoduje, że te wszystkie zabezpieczenia runą jak domek z klocków Lego.

Pozdrawiam!