Najlepszy firewall

Witam. Wiem, że takich tematów było wiele, ale… jaki Waszym zdaniem jest najlepszy firewall oprócz COMODO i Sunbelta? Ponieważ chciałbym zainstalować jakąś zaporę, ale nie wiem, którą.

Pozdrawiam :slight_smile:

Outpost Firewall Pro

Wedlug mnie najlepszym wyborem bedzie Outpost Firewall Pro mimo zadymy z jego nauka ( omg…) Jest bardzo skuteczny i wygrywa wiekszosc testow

Ja używam ZoneAlarm Free, wcześniej używałem jego płatnej wersji.

ten wbudowany w Windows :stuck_out_tongue: poważnie długo go używałem i do tego jakiś dobry antywirus.Teraz używam Sygate Personal Firewall 5.6 a przez jakiś czas Outpost Firewall Free.

trubul.as999 , również polecam Zone Alarm Free. Do użytku domowego wystarczy.

PS

ZA jest słabo oceniany, ze względu na brak HIPS. Ale blokowanie połączeń przychodzących i wychodzących działa świetnie. Używałem go kilka lat. Teraz mam Comodo

U mienia toże this software :smiley:

Odnośnie Outpost Firewall Free - to albo go nie używać, albo używać inny darmowy. Dlaczego tak uważam? Ponieważ to co Agnitum osiągnie poprzez Outpost Firewall Pro straci na Outpost Firewall Free. Używałem obu wersji i wersja Free to lekkie nieporozumienie. Outpost Firewall Free można zainstalować jako “sprawdzenie możliwości programu oraz interfejs”. Wersja Free podobna jest do wersji Pro, ale ma powyłączanie większość “najprzydatniejszych funkcji”. Jeżeli “przekonamy się” do wersji Free to polecam kupić wersję Pro, ponieważ dopiero ta wersja oferuje pełnie swoich możliwości.

Jeśli chodzi o HIPS to znalazłem taką definicję: http://www.searchengines.pl/Monitory-HI … 78431.html

Pod tym kątem patrząc to ZA Free częściowo realizuje HIPS natomiast wersja Pro już w pełni pasuje do definicji HIPS bo pozwala nawet blokować uruchamianie programów a nie tylko blokować im dostęp do neta.

Korzystam z ZA Pro i PC Toolsa, oba mogę śmiało polecić. Co do ZA Pro, ostatnimi czasy często organizowane są przez producenta różne promocje na niego, więc łatwo upolować go za free :lol:

Dziękuję za posty. Wezmę wszystkie pod uwagę i pomyślę, którego wybrać.

Pozdrawiam :slight_smile: