Najlepszy komp do ok. 3500 zł

im mniej talerzy, tym bardziej wydajny jest dysk

a nie lepiej jakis jednotalerzowy i 7200 ?? :slight_smile:

Taki by był szybszy, seagate barracuda 500GB z serii 7200.12 taki jest, ale awaryjny on.

a jakis samsung z serii f1?

samsungi f1 są większe są 2 talerzowe, f1 320 GB jest tylko jednotalerzowy

Ja nadal zostaję przy Samsungu F2EG.

no to 2x f1 320 gb w raidzie, i macie rakiete :stuck_out_tongue:

eh… lepiej mieć trochę wolniej i energooszczędniej niż prądożerczo.

też tak sądzę ;p w końcu ten komp będzie na ładnych kilka lat więc trzeba myśleć trochę w przód z tą energooszczędnością ;p

iel tez taki dysk moze wziasc tego pradu:P wkladacie mu proca co zre 80 wat, grafe co zre 130 wat a wy sie przejmujecie 5 czy 7 watami…

jak chcesz bcy energooszczedny to kup intel atoma :stuck_out_tongue: i bedziesz mial mega energooszczednie, do tego dysk flash, i juz :stuck_out_tongue:

20 W to max :twisted:

a jak chcesz bcy hardcorem to zainstaluj xp na procesorze od komorki :stuck_out_tongue:

nie takie rzeczy się robiło :stuck_out_tongue:

BZDURA!! Seagate 7200.11 były awaryjne.

7200.12 są już pozbawione tych błędów,jak widać w podpisie mam takiego i ponad pół roku śmiga jak rakieta POLECAM!!

święta prawda, z tym że różnica jest jeszcze większa.

A od f2eg szybszy jest 2 talerzowy caviar black, ale jest też od niego droższy.

Ciekawe jak długo. 7200.12 mają bady w prawie 60%.

7200.11 miała problemy z firmware, a 7200.12 często ląduje w serwisie przez bady.

…co prowadzi nas do F2EG :slight_smile:

W testach http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/ranking/hdd/35/ osiąga kilka MB/s mniej niż F1, przy takich wartościach różnica taka jest niezauważalna, a dysk bardzo cichy i chłodny, a w dodatku mało prądu pobiera.

A im gęściej zapisane dane (czyli pojemniejsze talerze, w F1 są 320GB, w F2 są 500GB) tym mniej potrzeba wykonać obrotów, by odczytać określoną ilość danych. Dlatego spadek wydajności w prędkości obrotowej dysku, rekompensowany jest gęstością zapisu, w wyniku czego mamy dalej wydajny dysk, a chłodniejszy, cichszy i jeszcze tańszy.

a jest jakis dysk np 500 gb na 1 talerzu i 7200? ja czatuej pod koniec roku na i7/ lub athlona xrdzeniowego z 64 ssd :wink:

Pisałem, że jest, a jest nim seagate barracuda 500GB z serii 7200.12.