Najlepszy linux

Jaki w/g was jest najlepszy Linux?

Posiadam (z linux magazine) Suse Linux 9.2 Professional, ale może są lepsze

dystrybucje?

Proszę o propozycję

ysiulec , powiedz jeszcze do czego ma być lepszy?

A od wersji 9.2 lepsza jest 9.3, od której jeszcze lepsza jest wersja 10.0.

No głównie do zabawy, internetu itp.

To chyba najlepszą dystrybucją Linuksa (nie Linuksem, bo taki to najlepszy jest 2.6.16, przynajmniej na dzień dzisiejszy) będzie ta, którą najlepiej potrafisz obsługiwać.

A jaka jest najłatwiejsza w obsłudze Dystrybucja linuxa?

Ja słyszałem, że najlepsze dystrybucje to Slackware oraz Gentoo.

Chyba Mandrivia. Są jeszcze lepsze od niej i tez dla początkujących np. openSUSE 10 (którą polecam) :spoko:

Dla mnie Slackware, bo nie ma żadnych konfiguratorów i sam mogę w nim wszystko skonfigurować tak jak chcę poprzez edycję plików tekstowych.

Szukałem plików ISO slackware, lecz nie umiem ich znaleźć.

Da mi ktoś namiar?

ysiulec , sorki, ale jeżeli nie potrafisz tego znaleść, to znaczy że z google nie potrafisz korzystać. A jeżeli tego nei potrafisz, to z Linuksem sobie nie poradzisz, bo przy nim często będziesz musiał tam zaglądać.

Kliknij sobie w mój podpis.

Ja to wiem, tylko czemu nie ma na ftp tych plików:

http://ftp.man.poznan.pl/pub/linux/slackware/

??

EDIT:

Dzięki już znalazłem - ftp://ftp.slackware.pl/pub/slackware/sl … -10.2-iso/

Nie wiedziałem, że slackware zajmuje aż 4 płyty :o

To może sprawdź na innym mirrorze.

Większość dystrybucji zajmuję gdzieś 4 CD albo 1 DVD.

A ubuntu tylko 1 CD :?

Slackware jest na 1CD, na drugim jest KDE + testing, na 3 i 4 są źródła więc nie ma sensu ich ściągać.

Na pierwszy raz to polecam Mandrive :lol: Jest chyba najprostsza do konfiguracji itp.

A tu masz opisy wszystkich najpopularniejszych dystrybucji http://jakilinux.org

także polecam albo mandrivę, albo suse, to jedne z najprostrzych dystrybucji

A ja tak jak areh polecam Slackware. Wg mnie jest to jeden z najlepszych dystrybucji linuksa możesz w nim wszystko eleganco ustawić :twisted: za pomocą plików konfiguracyjnych mówią ze jeśli znasz slackware to znasz linuxa :slight_smile: P)

Na temat slackware - Najstarsza istniejąca do dziś dystrybucja Linuksa, bardzo popularna pośród zaawansowanych użytkowników. Nie oferuje odpustowych dzwonków i gwizdków, posiada wprawdzie kilka pomocniczych konfiguratorów, jednak nie należy się spodziewać żadnych graficznych wspomagaczy i kreatorów.

Slackware nie oferuje prowadzenia za rączkę, tutaj wszystko jest wciąż robione “ręcznie”, przez pliki konfiguracyjne (jednak dobrze skomentowane wewnątrz). Z tego powodu raczej nie jest zalecany dla początkujących. Wydania są rzadkie, jakkolwiek aktualne pakiety są zawsze dostępne do ściągnięcia po oficjalnym wydaniu. Slackware jest dobrym wyborem dla tych, których interesuje głębsza wiedza na temat systemu.

Źródło - jakilinux.org

Więc chyba pozostaje mandriva, lecz ona jest płatna.

Slackware jak powyżej pisze jest trudny w obsłudze, więc odpada.

OpenSuse to tak jakby SUSE

Gentoo również dla zaawansowanych.

Proszę o kolejne propozycje :slight_smile:

od kiedy ?? są dwie wersje darmowa i płatna :wink:

Nie wiem czy dobrze mówię, ale czy mandrive można pobrać stąd?

Jeśli nie to proszę o linki