Najlepszy procesor do danej płyty głównej

Witam, swoje pytanie stawiam czysto teoretycznie, żeby dowiedzieć się, czy w odległej przyszłości wystarczy mi zmienić procesor, czy będę już musiał zmieniać razem z płytą główną.

A więc jaki najlepszy procesor mogę włożyć do tej płyty głównej: Gigabyte GA-EP35-DS3L/S3L? Czy np. taki i7 można tam włożyć?

Powtarzam, pytanie jest czysto teoretyczne, bo zanim ja będę zmieniał procesor to minie jeszcze z pół roku, jak nie rok, jak nie więcej :smiley:

Pozdrawiam :slight_smile:

W takim razie przepraszam :slight_smile:

Najlepsze z tego, co jest tam napisane to chyba Intel Core™2 Extreme Quad-Core, ale tych mofdeli jest pewnie sporo i dalej nie wiem, który z nich byłby najszybszy do tej płyty

Płyta posiada Socket775, więc o i7 zapomnij. Pamięć, tylko DDR2. Jeżeli chcesz mieć lepszy procesor - wymień płytę główną.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, temat chyba wyczerpany, bo i tak zanim zmienię, to co najmniej rok minie, a wtedy to już standardem będą jeszcze inne technologie (chociażby Haswell, który ma się niedługo pojawić :D)

Pozdrawiam

Ja tam bym wsadził E8600 ,E8500,E8400 z 2 GB Ram min jakaś tanią kartę graficzną i miał byś maszynę zastępczą albo tymczasową na portalach w stylu tablica allegro itp są tanie procesory na S775