Najlepszy producent płyt CD/DVD?


(Chita2k) #1

Verbatim, Sony.


(dark__jedi) #2

W zasadzie wszędzie są te same maszyny tłoczące.

Jakością różnią się płyty, które są tłoczone tuż po kalibracji maszyny i tuż przed (słabsze marki np. HAWK itp).tą

Wynika to stąd, że lepsze marki np. Verbatim, Maxell tłoczą na maszynach, które zakupiły. Ale maszyny nie klepią dobrych płyt w nieskończoność. Po pewnym czasie następuje spadek jakości (choć cały czas trzymają normę) wytłoczonych płyt. Od momentu spadku jakości do momentu kalibracji - nie wyrzuca się tych płyt, tylko sprzedaje się jako no-name firmom, które same sobie naniosą druk i sprzedadzą pod własnym szyldem.

Dokładnie taka sama sytuacja występuje tuż po kalibracji i oczekiwaniu na moment w którym maszyna tłocząca będzie klepać dobrej jakości płyty, także te płyty są odsprzedawane innym podmiotom. W przyrodzie nic nie ginie a odpad produkcyjny np. firmy Verbatim jest normalnym produktem dla innej firmy. Trzeba przyznać, że te tańsze płyty są jednak gorszej jakości - wiadomo już dlaczego.

Trochę nie na temat, ale warto posiadać tą wiedzę.


(ra-v) #3

Do tego dorzucił bym TDK, Esperanza - u mnie się sprawdzają.

Natomiast wśród najlepszych płyt CD-WOM (Write Only Memory) króluje Platinum - na 10 na bank musi być minimum 1 schrzaniona - rekord to 3 z 5 uszkodzone.


(Cedar) #4

Dodaj jeszcze, że to są tylko Twoje osobiste przemyślenia nie podparte żadnymi dowodami. Chyba, że podasz wiarygodne źródło tych “rewelacji”… :wink:


(Krzychuu) #5

Chyba najbardziej polecam firmę Verbatim :slight_smile: Kiedyś jak sporo korzystałem z płyt to najlepiej się sprawdzała. :slight_smile: