Najlepszy producent procesorów

(Mancunian) #1

Chaciałbym się dowiedzieć, jak na tym forum ma się kwestia producentów procesorów, gdyż przymierzam się do zakupu nowego. Athlon czy Intel? Którą firmę uważacie za najlepszą? Jaką polecacie?

(matfeusz) #2

Kup Inter Pentium poczujesz różnice... drogie ale full wypas.

(Craker92) #3

:twisted: Widac że kibic INTERU :twisted:

A tak poważnie ja mam Athlona i jestem zadowolony... :stuck_out_tongue:

(Sawyer47) #4

Jak można porównywać producentów? ;0

Konkretne produkty, na dzień dzisiejszy:

do 650zł Athlony, powyżej tej kwoty Intel Core2 Duo - nowa generacja procesorów od Intela, bardzo wydajne. Ogółem unikać Pentiumów, polować na Core2 Duo, a jak Cię nie stać to Athlony.

(Mafioz09) #5

nr47

ma racje i całkowicie się z nim zgadzam, nie opłaca się kupować athlonów po 800zł jak można kupić C2D za okolo 700. No chyba że ktoś niechce płyty głównej zmieniać to już inna bajka, a pod C2D trzeba dobrą płyte, bo coto za zestaw C2D i płyta ASROC???

(system) #6

INTELE SĄ NAJLEPSZE . Nowe asrocki plyty są świetne do podkręcania , nie ma żadnych z nimi problemów, ograniczeń , tak jak np w moim asrocku . Świetna płyta !!

(Mancunian) #7

Jeszcze jakieś opinie?

(Michal Kolatek) #8

Ile masz lat?

Z Asrocka to w miarę dobra jest DualSata2, jednak do np DFI LP jej daleko. 400 mhz też o/c, to można nazwać o/c

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=182607

CPU : Intel Pentium 4 631 (*1)

CPU Arch : 1 Cores - 1 Threads

CPU PSN : Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz

CPU EXT : MMX SSE SSE2 SSE3 EM64T

CPU Cache : L1 : 12/16 KB - L2 : 2048 KB

Core : Cedar Mill (65 nm) / Revision : B1

CPUID : F.6.2 / Extended : F.6

Freq : 8179.89 MHz (545.33 * 15)

MB Brand : ASUSTeK Computer INC.

MB Model : Commando

NB : Intel P965/G965 rev C2

SB : Intel 82801HB/HR (ICH8/R) rev 02

RAM Size : 2048 MB

RAM Freq : 545.3 MHz

RAM Type : DDR2-SDRAM Dual Channel

RAM Ratio : 1:1

RAM Timings : 4-4-4-10

Pentium 4/ D, w większości zadań nie sprawdzają się np gry, są dobre przy zadaniach biurowych i podgrzewaniu domu.

CPU Charts

(Meason) #9

Tak. http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=1690

AMD szykuje obniżki. Zobaczymy jak odpowie Intel :smiley:

(Remix) #10

Witam!

Jak czytam coś takiego to mi się nóż w kieszeni otwiera... stworzona dla Visty - buahahaha.

Nie będę komentował tej płyty, bo nie warto.

Co do procków, to istotę sprawy oddali nr47 i mafioz i zgadzam się z nimi w 100%.

(Krzys92) #11

Zależy. nr47 i mafioz mają racje. Intel jest dobry ale tylko poprzez Core 2 Duo lecz między P4 a X2 lepszy jest Athlon.

(fiesta) #12

Tak.

8)

Kolejny bezsensowny temat, będący pożywką dla forumowych trolli :!:

Zaraz kazdy bedzie zachwalał to co ma na MOBO, a nie to co faktycznie jest najlepsze (podobnie jak w przypadku AV).

W przypadku procków na dzień dzisiejszy nie liczy sie producent, tylko konkretny produkt.

(Szymon Stępniewski) #13

Ja posiadam Intel Core 2 Extreme X6800 jest to wyśmienity procek wydajny, bardzo szybki. Athlony są ok ale jakoś nigdy nie miałem z nimi do czynienia :slight_smile: Zawsze miałem Intele pierwszy komp miał Celerona 433 Mhz :stuck_out_tongue: Do niedawna miałem Pentiuma 4 2,8 GHZ. A teraz Intel Core 2 Extreme X6800 :smiley:

(Błażej) #14

Szymon Stępniewski zarzuć wynik z 3dmarka i super PI :wink: