Najlepszy Program Do Edycji Video/Audio

Witam

Ostatnio rozpocząłem digtalizację moich zasobów audio, VHS i klisz. Efektem stało się ustalenie jaki program mam poznać i polubić na dłużej zamiast bezproduktywnie “googlować” i tracić cenny czas. Pewne rady udzielone mi tu wcześniej i konfrontacja z solidnymi forami na temat dobrych programów pozwoliły mi wybrać pewne programy.

Przyjmując zasadę - maksymalny efekt, darmowy program - oto mój wybór:

  1. Video - Format Factory Chodzi mi o opcje konwersji i montaż. Nie wiem czy program potrafi konwertować VHS do DVD_Video…

2.Audio - Goldwave (trial, ale nie okresowy, zależny od ilości sesji) oraz Audacity Zakładam, że oba programy potrafią oprócz konwersji, wielofunkcyjnie obrabiać dźwięk, np. zmieniać szybkość, głośność, no i , rzecz jasna konwertować materiał z kaset magnetofonowych.

3.Grafika

a. przegląd/organizowanie : Zone Photo Studio 12 (free), Photoscape, Fast Stone Image Viewer

b. edycja : GIMP

No i najważniejsze : CO MYŚLICIE O TYM WYBORZE ? - czy mam się tego spokojnie trzymać

Nie potrafi. Bo nie ma takiego cyfrowego formatu jak VHS. Musisz zgrać na dysk filmy jakimś Video Grabberem do postaci nieskompresowanego avi, i to wielgachne pliczysko skonwertować. Ewentualnie konwertować w locie podczas zgrywania.

To nie takie proste - testuję, szukam optymalnego programu. Wiem o śladach w rejestrze, zamuleniach, które grożą, choć system chodzi jak rakieta… Przeglądanie to najmniejszy problem. Ważniejsza jest edycja, no i organizacja. Nie wpadłem jeszcze na optymalny pomysł indeksacji zdjęć. Ponoć wiele osób używa tagowania, a robią to przez określone programy. Stąd to poszukiwanie a czasu mało… A propos, jakie są twoje doświadczenia w tej kwestii ?