Najlepszy program do optymizacji Widows XP

Mam dylemat ponieważ nie wiem jaki wybrać program do optymalizacji Widwos Xp tylko żeby program był darmowy mam dwa takie na płytach z 2 nowych gazet Easy Xp menager 1.0 lub Auslogics boostspeed 3.czy moze lepiej ściągnąć jakiś inny darmowy program do optymalizacji z jakieś strony www.??

Najlepiej to poczytaj i zastosuj viewtopic.php?t=39970 bo programy dużo nie dawają przeważnie

Szczególnie porada by Robinhio, do której link też podał cosik_ktosik ,

Ja polecam własnoręczną optymalizację. Daje to lepsze efekty niż niejeden program.

Optynalizacja i odchudzanie windows

Jednak ja odczuwałem zmiane pomiedzy Xp a Xp z Glary Utilities…

Pewnie, że tak, ale lepiej zrobić to ręcznie wg podanych wcześniej porad.

Na dole podanego wcześniej linku, Masz parę ciekawych programów godnych polecenia (zwłaszcza CCleaner). Zresztą warto przeczytać wszystko, gdyż podano tam wiele innych przydatnych aplikacji, jak chociażby BootVis

Ccleaner-Rejestr,usuwanie zbędnych plików,defragmentacja dysku Auslogics Disc Defrag POLECAM

Witam. U mnie czyszczenie programami do optymalizacji koncza sie awaria systemu. (niebieski screen z instrukcja)

te programy co ja podalem sa 100 % bezpieczne od dawna ich uzywam

Niestety, zawsze może pójść coś nie tak, więc przed wszelki modyfikacjami radzę sobie zrobić w narzędziu regedit, kopię rejestru.

gdy czyścisz rejestr w programie CCleaner to on się pyta czy nie chcesz aby zrobił kopię rejestru, bardzo fajna rzecz i może uchronić przed wieloma problemami :wink:

A co sądzicie o tych co ja podałem Easy Xp menager 1.0 lub Auslogics boostspeed 3 lub Glary Utilities??

>>??<

ja bym ich nie uzywal cos takiego mi system skopalo

TuneUp Utilities 2008

Optymalizacja i odchudzanie systemu.

RegSupreme RPO

Czyszczenie rejestru.

imho nie opłaca sie korzystać z “optymalizatorów”

Czyszczenie rejestru i defragmenacja. Ja po tym drugim odczułem znaczny skok :slight_smile:

Jedynie co to Xp-antispy, ale to raczej nie optymalizator, przydaje się gdy nie korzystasz np. z IE

Nie ma to jak ręczna optymalizacja systemu :smiley: .

  • czyszczenie rejestru: CCleaner, CleanGP, AML, Eusing …niedobitki usuwane ręcznie,

  • kompaktowanie rejestru: NTREGOPT.

optymalizacja systemu

Po co ręcznie jak można użyć sprawdzonego programu:

http://goodplayer.pl/AdvancedWindowsXpOptimizer.htm

Po tym programie system śmiga :smiley:

Temat zamykam nie mam już XP.Pozdrawiam i dzięki za pomoc.