Najlepszy układ graficzny w laptopach


(Tomek Modelarz) #1

Witam

Jaki pod względem trwałości na uszkodzenia jest układ graficzny w laptopach? Słyszałem że najgorsze są NVidii bo szybko się psują, średnio pod tym względem wypada ATI natomiast podobno najodporniejsze są Intela. Co o tym sądzicie?? Ale czy są jakieś układy graficzne Intela które są wydajnością porównywalne z Nvidii??


(Pablo79) #2

Wiesz ja mam w swoim laptopie grafikę nVidii Geforce 8400 M GS, laptop ma już ponad 3 lata i jak na razie nie mam z nią żadnych problemów.


(igrek) #3

Raczej żaden układ intela nie dorówna grafice dedykowanej. Są wytrzymalsze bo nie są wykorzystywane tak jak grafiki dedykowane (gry, programy do obróbki itp)


(Xparanienormalnyx) #4

Karty Nvidii, ale także i Ati/AMD się psują w laptopach tylko dlatego, że użytkownicy nie wiedzą że one tam są tylko po to, żeby sobie raz na jakiś czas pograć i siedzą przed laptopami dzień i noc katując je grami, często trzymając go na kolanach albo łóżku - a co za tym idzie blokując przepływ powietrza i wszystko się w środku smaży, zwłaszcza w lato.

Intel nigdy nie zrobi dobrego jakościowo (czyt. nie grzejącego się) i wydajniejszego układu graficznego niż firmy zajmujące się tylko tym, po prostu nie ma na to już szans.

Chcesz dużo grać? Kup sobie stacjonarkę lub konsolę.


(Tomek Modelarz) #5

A czy jak ustawie w windzie w laptopie na najmniejszą wydajność i największą oszczędność to czy wtedy jest szansa że lapek dłużej pożyje? czy to coś da?