Najmniejsza ilość kodeków

Witam!

Mam zainstalowaneg następujące kodeki:

DirectvobSub i Haali Media Spillter + ten co w systemie domyślnie.

Nie mogę odtworzyć niektórych plików avi. To znaczy dźwięk jest, ale nie ma obrazu.

Interesuje mnie jak najmniejsza liczba kodeków w systemie. Dodam, że nie interesują mnie żadne codecpacki, a ffdshow ciął się(obraz był, dźwięk nie).

Jaki kodek polecacie?

Nic dziwnego, że avi. Ci nie trybi, bo DirectVobSub odpowiada za wyświetlanie napisów, a Haali Media Splitter odpowiada za matroskę. Systemowe nie są wystarczające. Najlepiej w tej roli sprawdza się FFDShow, albo pakiet K-Lite Codec Pack Full / Win7codecs (nie trzeba przecież podczas instalacji zaznaczać wszystkiego). Ale skoro masz z nimi złe doświadczenia… ok, rozumiem i nie namawiam.

http://www.dobreprogramy.pl/XviD,Progra … 12833.html

http://www.dobreprogramy.pl/DivX,Progra … 13280.html

Spróbuj.

Ja od kilku lat używam tylko XP Codec Pack i nie trafił mi się film, którego nie możnaby odtworzyć.

wystarczy najnowszy divix7 for windows + ac3 filters, real alternative, quickt alternative,

Po co zaraz zamęczać system kodekami. Jeden, dwa to za mało, żeby wszystkie formaty szarpnąć. Sto to za dużo dla systemu.

Rozwiązanie:

http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-p … 13060.html

http://www.dobreprogramy.pl/SMPlayer,Pr … 13051.html

Ale jak ktoś musi, to niech szuka pakietu kodeków nie za dużego, nie za małego i niezbyt zabójczego dla systemu.

Fanboj ma rację. Zazwyczaj typowy użytkownik komputera instaluje 20 kodeków tylko po to, aby odtworzyć film zakodowany jednym z nich. Najlepiej wybrać odtwarzacz, który “pociągnie” brakujący kodek w razie jego braku i tyle.

Szczuply_NH , do plików avi zdecydowanie DivX. Świetna jakość obrazu

zainstaluj tak:

realalt

cccp

coreavc

i gotowe, wszystko ci chodzi włącznie z filmami fullhd.

mogą być problemy za napisami do avi ale wtedy media player classic sam ci pokaże co ustawić by działały :slight_smile:

pozdro.

CCCP to również paczka, a to autora nie przekonuje.

Hej. W XP’ku zawsze korzystałem z linuksowego MPlayera, który nie wymaga instalacji ŻADNYCH dodatkowych kodeków. Nie wiem tylko, czy aplikacja “pójdzie” na siódemce, gdyż nawet opis na dobreprogramy wskazuje, że nie - cyt. “Systemy operacyjne:Windows 2000/XP/2003”.

W każdym razie dziś sam będę miał siódemkę i ową aplikację będę starał się zainstalować. Dla zainteresowanych link do downloadu: http://www.dobreprogramy.pl/MPUI,Progra … 11837.html

To bardzo dobra podstawa dla SMPlayera, który podałem wyżej, to rozwinięcie MPlayer-a. Jednak MPlayer, z tego co pamiętam był trochę za bardzo ortodoksyjny (brzydził się w podstawowej wersji .rmvb i .mov i innymi formatami mocno skomercjalizowanymi). SMPlayer działa na 7 i też jest dostępny w wersji portable, której nie trzeba instalować (znaczy zaśmiecać systemu). Jedynie początkującym przysparza nieco trudności odpowiednie skonfigurowanie opcji, żeby wyświetlały się polskie ogonki w napisach.

Dlatego na pierwszym miejscu podałem VLC. Z napisami nie ma problemów, kodeków nie trzeba instalować.

Hej. Mam 7-ke i MPlayer polecany przeze mnie wyżej - poza tym, że kłóci się z Aero (po odpaleniu filmu system automatycznie wyłącza, a na koniec ponowie włacza Aero) - działa bez zarzutów. MPlayer odpala RMVB i MOV. Nie potrzeba żadnych kodeków.

DOWNLOAD: http://www.dobreprogramy.pl/MPUI,Progra … 11837.html

Dzięki za porady, ale korzystam z WMP12. Full HD odtwarzam w Nero Show Time. Zainstalowałem Xvid. Jak narazie wszystko działa. Mam jeszcze QuickTime, którego nie mogę odinstalować, bo jest komponentem iTunes.