Najnowsze nośniki Blu-ray wydawane przez firmę Verbatim

Firma Verbatim poinformowała o swojej gotowości wprowadzenia do produkcji nośników Blu-ray oraz HD-DVD. Nośniki Blu-ray produkowane będą w japońskich fabrykach firmy Verbatim, krążki HD-DVD wytwarzać ma natomiast fabryka w Singapurze.

Płyty te powinny się pojawić w sprzedaży już pod koniec tego roku. W pierwszej wersji produkowane będą nośniki Blu-ray o pojemności do 25 GB oraz HD-DVD o możliwości zapisu danych do 15 GB. Nowy format DVD ostatecznie przeznaczony będzie do zapisu bardzo wysokiej jakości materiałów wideo lub do archiwizacji dużej ilości danych np. w firmach.

Nośniki Blu-ray charakteryzują się wysoką wrażliwością na zarysowania, dlatego wymagają stosowania kartridży ochronnych albo specjalnych twardych warstw zabezpieczających przed porysowaniem lub zabrudzeniem powierzchni dysku.

Standard Blu-ray lansowany jest przez takie firmy, jak: Sony, Panasonic, Philips, Pioneer, Hitachi, LG Sharp, Mitsubishi Electric, Thomson oraz Samsung. Konkurencyjny standard HD-DVD popierają: Toshiba, NEC, Sanyo oraz MemoryTech.

żródło: http://newsroom.chip.pl/

:o :o No to sie zaczyna dopiero 8) Tylko komu bedzie to odtwazac :stuck_out_tongue:

:arrow: http://cdrinfo.pl/comment.php?id=8347

Ale jak oni wogóle zmieszczą do 25 GB na płytce?

Już mają swoje sposoby :stuck_out_tongue: Kiedyś nie do pomyślenia było jak upchnąć 700 MB na płycie CD…

To odrazu nie mogliby utworzyć jakichś SUPER CD lub DVD albo stworzenie jakiegoś SUPER DYSKU TWARDEGO tylko po troszku dokładać?

Niedługo płyty będą miały pojemnośc jak mój dysk - 40 GB. :stuck_out_tongue:

Widocznie technologia na to nie pozwala :?

A jakiś czas po tym, płyty będą miały większą pojemność niż każdy twardy dysk :slight_smile:

Po pierwsze to nie takie proste, po drugie, czemu mają sobie w ten sposób odbierać pieniądze. Nie wiem czy pamiętasz takiego sportowca jak Sergiej Bubka. Zasłynął z tego, że kilkanaście razy poprawiał rekord świata w skoku o tyczce… Za każdym razem o 1 centymetr. Pytanie dlaczego? Lubił skakać? Pewnie też, ale głównym powodem, jak sam kiedyś przyznał, były pieniądze za każdy rekord świata. Jakby od razu skoczył 6m to by dostał tylko jedną premię. Ananalogię odnajdź sam…

jesli byscie nie wiedzieli ten zapis Blu-ray to rozchodzi sie o nowe nagrywarki z niebieskim laserem. Ale po nim jest juz nastepny w kolejce tzw. zapis Holograficzny gdzi maksymalnie mozna upchac 1 Tb danych

1TB = 1024GB

Złączono Posta : 01.07.2005 (Pią) 22:12

Sony Playstation 3 ma posiadać czytnik dysków Blu-Ray !

Źródełko: http://gry.onet.pl/wia_item.html?DB=120&ITEM=1122570

no 1 Tb dobrze napisałem czyli 1024 Gb.Obecny zapis jest magnetyczny na CD i DVD a nowy zapis Holograficzny pomiesci wiecej do 1 Tb