Najpierw system czy format?

Mam pytanie, będę jutro wgrywał w7 i o to one: mam 3 partycje i czy najpierw sformatować te 2 a później ta systemowa sama się sformatuje, czy najpierw system a później tamte 2? Wiem że głupie pytanie ale wolę się upewnić jak lepiej, czy może nie ma różnicy ? :stuck_out_tongue:

Z góry dzięki za odpowiedź :smiley:

Rozumiem że masz świeży dysk, już podzielony. Wystarczy że sformatujesz tą pod system a pozostałe możesz sformatować spod systemu…

Mam zainstalowanego Xp i będę instalował w7 i czy najpierw format tych 2 pozostałych, a jak będzie się instalował system to ta trzecia, czy najpierw zainstalować system, a jak już będzie gotowy to te dwie pozostałe sformatować ? 8)

Jeśli Windows XP idzie w odstawkę (bo chyba o to ci chodzi?), to nie robi to różnicy.

Tak, tak idzie w odstawkę bo muli i wgl :stuck_out_tongue: dzięki za pomoc ! :slight_smile:

System będzie na jednej partycji (C?) - formatowanie “C” w pierwszym etapie instalacji systemu. a z pozostałymi robisz co chcesz. Jeśli masz na nich jakieś potrzebne dane to je zostawiasz a ewentualnie kasujesz z nich tylko zbyteczne rzeczy.

Jeżeli masz 3 partycje pod xp i teraz chcesz zainstalować Win7 to gdy odpalisz instalator z boota to przy wyborze partycji do instalacji możesz już sformatować wszystkie 3 partycje ponieważ w Win 7 formatowanie trwa baardzo szybko.Wtedy postaw system na C i gdy odpalisz System będziesz miał gotowe puste partycje.(Zero śladu po Xp-ku)

To jest najlepszy sposób. Możesz także sformatować 2 pozostałe ze stanu systemu ale nie radziłbym dlaczego?? Bo choćby możesz tam zawierać Wirusy.

dzięki…