Najszybsze procki na forum [superPI]

Ja proponuję inny sposób liczenia punktacji, czy jak to nazwać.

Nie kto podkręcił do najwyższego poziomu, ale o ile procentowo podkręcił w stosunku do oryginalnego taktowania.

To chyba byłoby najuczciwsze rozwiązanie.

To może założyć inny topic i używać screnów z CrystalCPUID bo tam pokazuje jkie jest procentowe podkręcanie.

ale podkrecenie 2 rownych procesorow o ta samą wartość procentową nie jest jednoznaczne z szybkoscia i wydajnoscia ich pracy.

temat ten to tylko mini ranking jak szybko radza sobie procesory podkrecone i tez nie z przeliczaniem jednostek superPI.

Ja bym wprowadził jeszcze konieczność na screenie przedstawiania cpu-z z zakładką memory :slight_smile:

OTy ulegają kasacji.

Proszę pisać bezpośrednio na PW do MARIO.

JNJN

Mam pytanko: jak SuperPI zachowuje się w kompach z procami wyposażonymi w HyperThreading? Bo ja mam kompa z dwoma prockami PIII i jak zapuściłem, to obojętnie czy robiłem coś jednoczesnie innego czy tylko siedziałem i gapiłem się w pulpit kiedy liczyło, to wszelkie obliczenia robił tylko jeden procek, drugi leciał sobie “na luzie” nawet jak ten co liczył SuperPi miał 100% obciążenia. Za cholere nie dało sie zrobić żeby działały oba. Czy P4 z HT też tak robią? Sprawdzał ktoś? Bo jeśli tak to by znaczyło że de facto taki p4 pracuje przy obliczeniach tylko na pół gwizdka

Zgadza się w SuperPI raczej nie działają 2 rdzenie (testowane na Xenonach). HT w P4 też nie działa ale nie nazwałbym tego pracą na pół gwizdka :slight_smile:

co to ma być najszybszy procek na forum to amd 3000+ to z 2 gHz(no i można podkręcić)? chyba żarty sobie sam widziałem u gościa na forum w podpisie pentiuma 3,6 gHz

Nie same GHz o wszystkim decydują.

Jak pewnie zauważyłeś, Pentium 4 3,3 znajduje się dopiero na 4 miejscu, przegrywając z procesorami AMD taktowanymi ~2,5 GHz.

widziec i miec pentium 3,6ghz to nie wszystko :smiley:

1es5.jpg

:slight_smile:

zolciak spoko, juz mu poslalem PW, oco chodzi z tym tematem :smiley: ze to nie cyrk pt. wstaw se screena z cpu-z :smiley:

nie wiem czy wszyscy zauważyli w screenie aficio(oczywiście ci co się znają trochę), otóż tam jest mnożnik 6, a przecież w tym najtańszym core2duo powinno być jak byk 7 :!: , tak więc jak aficio poradzi sobie z tym mnożnikiem to możnaby zamieścić nowy wynik, bo 266 MHz to nie jest mało i da jakiś krótszy czas :slight_smile:

superpirv1.th.jpg

nie czaje tego ale wkleje screen’a :mrgreen: 962 Mhz i jakoś żyje :x

i co startujesz do wyścigu najlepsze porcki z pentiumem 3? :mrgreen: a poaztym z tego co pisali to tu się screenów swojego procka nie wkleja

Pentium 3 lepszy od pentium 4… tylko zegary troche wolne… :stuck_out_tongue:

hehe to fajnie bo miałem go z rok temu

Prosze jakiegoś modera o wykasowanie postow kompletnie nie zwiazanych z tematem! oraz powrót tematu do dzialu Hardware :wink:

Witam

Ponieważ na tym forum, kilku użytkowników atakowało bezpodstawnymi opiniami, płytę “Asrock 939Dual-Sata2”, więc postanowiłem pokazać co ta płyta potrafi.

Ustawienia są takie na jakich pracuję na codzień.

Niestety nie mogę podesłać info na PW, ponieważ wyskakuje jakiś błąd, więc zamieszczam informacje tutaj:

Sprzęt:

Procesor: AMD Athlon 64bit Venice 3000+/1800Mhz @ 2706Mhz/1,55V ( 9x301)

Płyta Główna: Asrock 939Dual-Sata2 ( chipset Uli 1695 ) ( HTT 903Mhz )

Pamięć: Kingmax Hardcore 2x512Mb PC-4000/500Mhz @ 540Mhz 3-3-3-6-2T


Mój komp tak działa 24/7 ;)


Linka do fotki:


http://img404.imageshack.us/img404/3649/16mpifz1.jpg


Linka do CPU-Z Validator :


http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=126224

Pozdrawiam

To jest wspaniały pomysłł :D:D

Zrób takie kategorie :

Wypas Procesory

Dobre Procesory

Słabe Procesory

Do Śmietnika Procesory (kategoria specjalnie dla mnie :mrgreen: )